Avatar uživatele
Makuššš

Poradíte, jak zlepšit spánek v noci?

Už druhý den jsem spala asi 6 a půl hodin.(když se to tak vezme) šla jsem spát kolem 9ti. Pořád jsem se budila, a asi od 4 hodin jsem skoro nespala. Vždy jsem se probudila a pak zaspala a pak zase probudila. To trvalo do té doby, než zazvonil budík. Nevím čím to je, stalo se to dvě noci zasebou. Nikdy jindy se to nestalo. (Vždy se vzbudím s otrvřenýma očima, jako kdybych se pořád dívala, na chvíli bych usla, a pak se zase probudila, dyštak díky za vysvětlení)

--
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

‚Mikrospánek‘ v noci.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2286 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Mikrospánek je něco docela jiného (třeba krátké usnutí během dne, nebo za volantem). Správná léčba nespavosti by v prvé řadě měla být zaměřena na režimová opatření, jejichž součástí je nácvik spánkové hygieny a dále léčba vyvolávající příčiny, kterou se snažíme odstranit, což znamená aktivně pátrat po jiných chorobách, které mohou být zdrojem nespavosti, aniž by si to třeba i nemocný uvědomoval.
Takový stav snad někdy nastává u každého člověka a jestli se to zatím vyskytlo jen 2×, není to důvod k obavám a může za to třeba jenom stres nebo nepříjemný zážitek. Pokud by to bylo chronické, nezbývá než navštívit odborného lékaře.
Je to značně složitá problematika, snad ti pomůže v orientaci https://nemoci­.vitalion.cz/nes­pavost/

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KaraskovaAl

Taky jsem dost bojovala se spánkem, teda spíš s usínáním. Nemohla jsem zabrat, zabrala jsem vždy až třeba kolem 1–2 ráno a pak jsem se zase pořád budila. Pomohl mi sleepgreen. Ten doporučuju. Je to bylinný extrakt a pomáhá.

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, tak kdyby se tu našel někdo, kdo poradí, jak zlepšít kvalitu spánku, budu moc ráda. Já s tím bojuju fakt hodně a nic moc mi zatím nepomohlo…

Nový příspěvek