Makuššš

Poradíte, jak zlepšit spánek v noci?

Už druhý den jsem spala asi 6 a půl hodin.(když se to tak vezme) šla jsem spát kolem 9ti. Pořád jsem se budila, a asi od 4 hodin jsem skoro nespala. Vždy jsem se probudila a pak zaspala a pak zase probudila. To trvalo do té doby, než zazvonil budík. Nevím čím to je, stalo se to dvě noci zasebou. Nikdy jindy se to nestalo. (Vždy se vzbudím s otrvřenýma očima, jako kdybych se pořád dívala, na chvíli bych usla, a pak se zase probudila, dyštak díky za vysvětlení)

--
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

‚Mikrospánek‘ v noci.

Odpovědi
Kepler

Mikrospánek je něco docela jiného (třeba krátké usnutí během dne, nebo za volantem). Správná léčba nespavosti by v prvé řadě měla být zaměřena na režimová opatření, jejichž součástí je nácvik spánkové hygieny a dále léčba vyvolávající příčiny, kterou se snažíme odstranit, což znamená aktivně pátrat po jiných chorobách, které mohou být zdrojem nespavosti, aniž by si to třeba i nemocný uvědomoval.
Takový stav snad někdy nastává u každého člověka a jestli se to zatím vyskytlo jen 2×, není to důvod k obavám a může za to třeba jenom stres nebo nepříjemný zážitek. Pokud by to bylo chronické, nezbývá než navštívit odborného lékaře.
Je to značně složitá problematika, snad ti pomůže v orientaci https://nemoci­.vitalion.cz/nes­pavost/

KaraskovaAl

Taky jsem dost bojovala se spánkem, teda spíš s usínáním. Nemohla jsem zabrat, zabrala jsem vždy až třeba kolem 1–2 ráno a pak jsem se zase pořád budila. Pomohl mi sleepgreen. Ten doporučuju. Je to bylinný extrakt a pomáhá.

Cizecek.M

No, tak kdyby se tu našel někdo, kdo poradí, jak zlepšít kvalitu spánku, budu moc ráda. Já s tím bojuju fakt hodně a nic moc mi zatím nepomohlo…