Ivy5

MikroSDkarta s navigací

Koupila jsem mobil s čipem GPS a s kartou na které jsou dvě navigace-mám ještě jiný také s integr.čipem GPS-mohu do něj dát tu SDkartu z prvního mobilu?a pokud ano,jak pak pokračovat?Když jsem to udělala ikonu s navigací jsem našla,ale když na ni kliknu nejde otevřít a zasekne se.Děkuji moc-mám nokia 6650(předtím byla karta v 6110navigator a tam navigace z karty fungovala).

Odpovědi
fortin

Ahoj. Vy můžete předělávat paměťovou kartu z mobilu do mobilu. Ale mobilní aplikace které obsahuje mobil, nelze přenášet pouhou výměnou karty. Při instalaci aplikace do telefonu přijde část souborů, jako jsou instalační informace, Data, některé knihovny Dll, spouštěcí soubory a ukládaná nastavení do paměti mobilu. To je nejnutnější část která nezabírá mnoho místa. Ostatní a většina složek s mnoha soubory, jako jsou Dll, kterých může být podle aplikace třeba 100, ty se ukládají na paměťovou kartu. Takže pokud vám chybí instalační soubor s příponou .sys, k instalaci do jiného mobilu, nemůžete aplikaci spustit.
Jak z toho ven? Koupit CD s aplikacemi? Jde to i jinak. Z wapu se dá stáhnout průzkumník, takový Explorer, se kterým se ale musí opatrně. Nainstalujte Explorer. Prohlédněte složku System. Najděte Apps, aplikace, složku s názvem aplikace kterou potřebujete, nevím jak se jmenuje, gps? Všechny soubory zkopírujte do paměťové karty/System/Ap­ps/Název aplikace. Spouštěcí soubor Exe potřebuje vytvořit zástupce na ploše. Ano, tak tomu bylo i u Symbianu. Potom zpátky do paměti přístroje mobilu, složka System/Data, tam podle názvu nebo vše zkopírovat do existující složky Data paměťové karty. Dodržet stejné cesty. Potom zkopírovat Library. C:/System/Library, najít přibližně podle názvu nebo vše zkopírovat na kartu do stejné složky. Ini soubory jsou vaše nastavení, i tohle zkopírovat na kartu. Takhle to funguje u chytrého mobilu. Takhle jsem to udělal u nokie komunikátoru a vše fungovalo do doby, než mě ji někdo shodil na zem.