novakmartin

Poradíte, jakým způsobem vyměnit v obvodu mikrofon za 3,5 jack?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jakým způsobem vyměnit v obvodu mikrofon za 3,5 jack. Např. v tomto obvodu http://pandatron­.cz/elektroni­ka2/vysil555_sch0­.gif . A ještě bych se chtěl zeptat jestli se to dá nahradit u každého obvodu stejně nebo se musí brát ohled na to co je to za obvod.

Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
gecco

Prostě namísto mikrofonu do obvodu zapájíš jack (tak, jakoby do něj byl zapojený mikrofon)…
😉
I mikrofon má dva vývody – signálový je zapojený na ten integráč, zem (příp. stínění kabelu) na zem (G) v tomto případě (-) pól.
Stejně zapojíš ´mono´jack – střed na ´signál´, vnějšek na G.