hak02

Migréna, a co s ní?

Dobrý den, právě v tuto chvíli mám nejspíše migrénu. Každopádně splňuje všechny požadavky. Je to k nevydržení. Na levé straně hlavy cítím pulsující bolest jako kdyby se mi měla hlava každou chvílí rosprknout. Co mám PRÁVĚ TEĎ ďelat aby to přestalo nebo ztlumilo?
Doplňuji:
Zkuste si spát když vám v hlavě duní kladiva.

Nejlepší odpověď
arygnoc

ticho
tma
spánok

nič iného nepomáha.

migréna je neliečiteľná, lieči sa symptomaticky (potláča sa bolesť).

;-Q
Doplňuji:
re: skuste si spát…

je to skúsenosť.
trpím migrénami už 40 rokov.

jediný liek, ktorý mne zaberá, je ergofein injekčne do žily (liek je iba na predpis a podať ho môže iba lekár) – ale pozor, každému migrenikovi zaberá iný liek, resp. kombinácia liekov.

je to stav zúrivosti, to zaspávanie, ale keď sa vám to podarí, máte napoly vyhraté.
pri zaspávaní pomáhajú i studené obklady na hlavu a hrudník (nad prsia).

držím palce.

;-Q

Další odpovědi
Agneta

Doporučila bych zředit krev a roztáhnout cévy. Takže 2 tabletky Acylpyrínu.

Dane

  • vyvětrat v místnosti,
  • ibuprofen, popř. jiné analgetikum, které nedráždí žaludek,
  • chladivý obklad na čelo a oči.

quentos

Jestli jste si ještě nevzal ten prášek (což už asi ano), lepší by bylo zkusit si dát nejprve jedno (!) pivo nebo šálek kávy.
Úplně nejlepší by však bylo, máte-li v okolí chiropraktika, navštívit ho – migréna často pochází od zablokované páteře (není tudíž pravdou, že je neléčitelná, jen to málokdo umí léčit).

novaklen

Bojovat s migrénou není zrovna jednoduché, to vím sama z vlastní zkušenosti. Mně v boji s ní nakonec pomohl až neurolog. Jak jsem ale zjistila, tak migréně se dá i předcházet. Pokud by někoho náhodou zajímalo jak na to, tak doporučuji přečíst tento článek: https://jsme.cz/mi­grena-je-vice-nez-obycejna-bolest-hlavy-zjistete-jak-ji-predejit

Dane

Ta bolest hlavy, ať už je jakkoliv intenzivní, může vznikat z různých příčin. Myslím si, že v tomto případě by bylo nejlepší navštívit lékaře, který může provést vyšetření a na základě toho udělit pacientovi radu, popř. sdělit svůj pohled na to, proč k těm bolestem nejspíš dochází. Vše ostatní je pak otázkou sebepozorování a schopnosti nalézat způsoby, jak bolest odstranit nebo zmírnit, pakliže je onemocnění neléčitelné.

arygnoc

quentos

„není tudíž pravdou, že je neléčitelná, jen to málokdo umí léčit“

to je na nobelovku.
migréna nie je bolesť od chrbtice (páteře) – máte mylné informácie.
príčina a teda ani prevencia choroby nie je známa.

pravdeopdobne ste migrénu nikdy nezažil – je to pocit, akoby vám palcom niekto chcel z hlavy vytlačiť oko von.
za každý zvuk by ste vraždil.
nemôžete nič jesť ani piť (alkohol?, kávu? – pri migréne? neviete prehltnúť ani vodu!), lebo sa povraciate.
nedá sa ani pozerať (monitor, tv, ostré svetlo, zmeny svetla, …) – lebo ten trpaslík s tým palcom na oko sa vám chce z hlavy vykopať von…

buďte rád, že to nepoznáte.

;-Q

ps:
nie každá bolesť hlavy, kde bolí iba polovica hlavy, je migréna.
typické príznaky migrény som vám práve pred chvíľou popísal.

quentos

ale víte prdlačku, já to právě poznal! Tudíž vím dobře, o čem mluvím. Chiropraktik mě toho zbavil jedním škubnutím.
Přečtěte si můj příspěvek pořádně. Migréna často (tedy nikoli „vždy“) pochází od zablokované páteře. V tomto případě rozhodně léčitelná je, v jiných zřejmě zatím nikoli.

arygnoc

s prepáčením, vy si mýlite symptóm s príčinou.
migréna je terminus technicus pre označenie presne špecifikovanej bolesti – tú liečiť/potlačiť mož­no.

príčiny jej vzniku sú prísne individuálne, nie je známy ani spúšťací mechanizmus – toľko neurológovia.

skutočne, chiropraktici tvrdia, že ju môže spustiť i chrbtica (zjednodušene povedané, nechytajte ma za slovíčka). homeopati tvrdia, že ju môžu spôsobiť i gastropochody (kvasenie, kysnutie, starnutie (sic!), zrenie (sic!) potravín v tráviacom trakte), diabetológovia argumentujú nedostatkom pohybu, no proste, čo odborník, to iný spúšťací mechanizmus.

zaujímavé, že neurológovia sa usmievajú a hovoria:
my nevieme čo jú spúšťa, nevieme, čo je príčinou, ale vieme ju liečiť/tlmiť (rozumejte KAŽDÚ migrénu bez ohľadu na príčinu).

ale chiropraktik, homeopat, diabetológ a iný odborník na čokoľvek okrem mozgu (lebo tým je neurológ) vie, ako liečiť symptomatickú bolesť. hm.

priznám, viem prdlačku.
ale viem, že žiadny chiropraktik, homeopat, dietológ či iný odborník, okrem neurológa, mi nepomohol.
a viem, že moju nemoc nevyliečil, iba odstránil bolesť, ktorá ma trápi.
a o tom to je.

;-Q