arygnoc

Mieru nezametnanosti poznáme, kde sa dá vyčítať miera zamestnanosti?

Napr. v SR je miera zamestnanosti (15 – 64 rokov) 59%, nezamestnanosť 14% (údaje z roku 2012).
Z čoho žije tých 27% populácie, ktoré nie sú ni zamestnaní ani nezamestnaní (1.400.000 ľudí)?
Hádam mi nikto nebude tvrdiť, že vyše 1/4 populácie sú deti a matky na materskej dovolenke (v domácnosti).

Odpovědi
rigormortis

To se musí přečíst metdika výzkumu ( http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/nez_m )
A z toho tedy vyloučit ostatní…
Ohledně těch milionú lidí…jsou to: dlouhodobě nezaměstnaní + děti do 15let+ studenti SŠ+ důchodci+ lidé na rodičovské a mateřské+ invalidé…takže celkem dost, ale to je všechno v té metodice výzkumu.

suaeda

Procentuální míra nezaměstnanosti se v ČR dříve počitala jinak. Nyní je to procento (trochu klamavé) daleko nižší. Procento se nyní nepočítá z celkového počtu nezaměstnaných ale tuším jen z těch co jsou evidovaní na pracáku. Takže to může být klidně i dvojnásobek.

Orange

Tak když je nezaměstnanost 20 % třeba tak zaměstnanost bude asi 80?