Monigue

Michel de Montaigne a jeho dílo eseje.jaká je hlavní myšlenka-popřípadě myšlenky díla?? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

M. je tvůrcem eseje. Rozbor díla, pokud jste je sama nečetla, najdete na netu. Stačí zadat autora a eseje.

Jen několik myšlenek – v předmluvě uvádí, že píše o sobě.

  • život je v neustálém nezbezpečí (souvisí s dobou, ve které žil – občanská válka ve Francii),
  • popisuje jak se bránit různým vetřelcům
  • uvádí zásady výchovy – z dnešního pohledu extrémní ( „třeba dítě navykat strastným a drsným cvikům, abyste je obrnili proti strastem a drsnostem koliky, vypalování ran, žaláře a mučení. Neboť žaláře a mučení se jim může jednou dostat, ty čekají na dobré lidi jako na špatné, to záleží na povaze časů. Právě dnes se o tom přesvědčujeme. Kdo potírá zákony, ten hrozí odřít z kůže a zpověšet právě ty nejřádnější“)
  • vytyčil ideál vzdělávání, který se do velké míry shoduje s běžný ideálem současnosti
  • úvahy o náboženské výchově.

Vl. v. + citace z díla.