ponovotny

mícháte špagety, nebo je poléváte?

včerejší otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-pouzivate-kecup-nebo-tatarku-oblemtate-celou-prilohu-nebo-to-date-na-jeden-kopecek?_fid=4kh9
mě dohnala vytvořit anketu. Když si děláte špagety tak je smícháte s omáčkou, nebo je na talíři omáčkou polejete? A zajímá mě to v kombinaci s tím jak si na talíř dáváte kečup nebo tatarku.
Doplňuji:
použití kečupu mám na mysli u jiných jídel, ne jako přeliv ke špagetám, jsem myslel, že to vyplyne z těch „bobků“
Otázka je tedy dvojotázkou, jak u špaget a jak při dochucování jiných jídel.

Nejlepší odpověď
WeeBear

špagety polévám a na talíř kečup "rozcintám"

Špagety omáčkou polévám až na závěr, vypadá to nejefektivněji. Hodně dobré však i je špagety dovařit, slít, v hrnci zalít omáčkou a chvíli povařit. Obě přílohy mají stejnou teplotu (nestane se kulinářský „superzážitek“ typu studené špagety a tlipanec horké omáčky) a kvalitní špagety i nasáknou chutí.

Jen otázka – když dělám omáčku, proč přidávat i kečup? To neeee…

Další odpovědi
elektrikář

špagety polévám a na talíř kečup "rozcintám"

Já používám na omačku do restovaného masa na špagety rajkský protlak.

tatanka

špagety míchám a na talíř kečup "rozcintám"

ponovotny

jsem chtěl zkoumat, jestli to, že někdo má rád kečup nebo tatarku v podobě těch bobečků na talíři, má nějakou souvislost s tím jestli se špagety polévají, nebo míchají, ale takhle nic nepoznám ;)

iceT

Špagety omáčkou polévám,kečup si k nim ale rozhodně nedávám…

iceT

Kečupem si vůbec nic neopatlávám,kečup moc ráda nemám,ale miluju ho,když vařím špekáčky na pivu,to je kečup jednou z hlavních složek receptu.

ponovotny

dík ;)

ponovotny

jsem to asi špatně formuloval- ten kečup myslím na jiná jídla (nejlépe na přílohu)

WeeBear

To teda… Když už dělám omáčku, tak nevidím důvod tam cpát kečup. 🙂

WeeBear

Tak to u mě platí to „rozcintání“, ale u mě se to týká hlavně tatarky a podobně… Kečup doma boduje jenom na pizze a to ještě smíchaný s protlakem. 🙂

WeeBear

Tak to u mě platí to „rozcintání“, ale u mě se to týká hlavně tatarky a podobně… Kečup doma boduje jenom na pizze a to ještě smíchaný s protlakem. 🙂

ponovotny

dík ;)