escibe

Míchání barvy

Mám namíchat barvu v poměru 100 dílků barvy a 33 dílků aktivatoru. Když použiju 250ml barvy a 99ml aktivátoru je to prosím dobře??
Doplňuji:
Potřebuji spíše ml nemám tak přesnou váhu

Nejlepší odpověď
mosoj

Nebo polopaticky.
Jedná se o poměr, takže klidně dílek = gram !!!!

  1. Ze zadání vyplývá že na jeden gram barvy potřebuješ 0,33 g aktivátoru 33/100( zřejmě tužidla)
  2. Na 250 g barvy potřebuješ tedy 250*0,33 = 82,5 g tužidla

Další odpovědi
anonym

Poměr 100:33 krát 2,5 = 250:82,5

Pájo

I s gramy to bude fungovat. Ale pokud chcete, odměřte vše v mililitrech. Ten poměr zůstává naprosto stejný (jak shodně uvádějí mosoj i ocko).

cochee

Prosím, nemystifikujte, že hmotnostní dílek v podílu je stejný jako objemový! To platí jen v případě, že barva a aktivátor mají stejnou hustotu!

Wang

Mrkni do zadání otázky, je tam o tom řeč. Ředění je tak zadaný. Tak sem nepleť ještě hustotu. Není to žádný obecný počítání, ale konkrétní příklad.

cochee

Ještě snad vidím dobře. V zadání je „Mám namíchat barvu v poměru 100 dílků barvy a 33 dílků aktivatoru.“ To je nejednoznačné zadání, co je to „dílek?“ Obecná jednotka, platící pro obě komponenty stejně. Tudíž nelze a priori říct, že je myšlen objemový dílek, když to může být hmotnostní (nebo třeba délkový či časový). Navíc podle mě nejde o nějaký příklad, ale konkrétní záležitost tazatele.