Avatar uživatele
escibe

Míchání barvy

Mám namíchat barvu v poměru 100 dílků barvy a 33 dílků aktivatoru. Když použiju 250ml barvy a 99ml aktivátoru je to prosím dobře??
Doplňuji:
Potřebuji spíše ml nemám tak přesnou váhu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nebo polopaticky.
Jedná se o poměr, takže klidně dílek = gram !!!!

  1. Ze zadání vyplývá že na jeden gram barvy potřebuješ 0,33 g aktivátoru 33/100( zřejmě tužidla)
  2. Na 250 g barvy potřebuješ tedy 250*0,33 = 82,5 g tužidla

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Poměr 100:33 krát 2,5 = 250:82,5

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

I s gramy to bude fungovat. Ale pokud chcete, odměřte vše v mililitrech. Ten poměr zůstává naprosto stejný (jak shodně uvádějí mosoj i ocko).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Prosím, nemystifikujte, že hmotnostní dílek v podílu je stejný jako objemový! To platí jen v případě, že barva a aktivátor mají stejnou hustotu!

před 4013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Wang

Mrkni do zadání otázky, je tam o tom řeč. Ředění je tak zadaný. Tak sem nepleť ještě hustotu. Není to žádný obecný počítání, ale konkrétní příklad.

před 4012 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ještě snad vidím dobře. V zadání je „Mám namíchat barvu v poměru 100 dílků barvy a 33 dílků aktivatoru.“ To je nejednoznačné zadání, co je to „dílek?“ Obecná jednotka, platící pro obě komponenty stejně. Tudíž nelze a priori říct, že je myšlen objemový dílek, když to může být hmotnostní (nebo třeba délkový či časový). Navíc podle mě nejde o nějaký příklad, ale konkrétní záležitost tazatele.

před 4012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek