bigo

Když mám NB, který má 1600 MHz RAM, co se stane, když do něj dám RAM 1866 MHZ?

mám notebook který má 1600 mhz ram co se stance když do něho dám ram s 1866 mhz ?
a co to vůbec znamená ? (myslím si že rychlost)

Původní neotázka
MHZ u ram (nevím jak jinak bych nadepsal otázku :()

Nejlepší odpověď
tforro

Pokud ten typ paměti RAM notebook podporuje a přijme ji, tak pojede na 1600Mhz. Při běžné práci není absolutně poznat rychlost paměti 1600, nebo 1866Mhz.

bigo

jak mám zjistit jestli nb podporuje 1866 mhz ?

Dochy

Pokud se ptáš zda je notebook kompatibilní s 1866MHz pamětí, pak téměř jistě ano, ale pokud sám podporuje jen 1600, pojede paměť na nižší frekvenci. Ta frekvence je maximální podporovaná taktovací (hodinová) frekvence paměti. Co je pro Tebe důležitější: Typ paměti (DDR3, DDR4), pouzdro (soDIM), kapacita (notebooky mívají často omezení na velikost ram kterou zvládnou připojit). Pokud najdeš k tvému notebooku podrobnější návod, měl bys tam najít i tyto informace.

tforro

Na stránkách výrobce bude ke ztažení seznam podporovaných pamětí a procesorů k tomu určitému typu notebooku.
A nebo… vyzkoušet. Pokud je to ten stejný typ a jde tam tedy zasunout. Nanejvýš se stane, že notebook s tou či onou pamětí nenajede, protože s ní neumí pracovat.