Babsi

Mezinárodní vlak.

Zajímalo by mě, když vak projíždí více zeměmi( třeba vlak Z Berlína přes Brno do Budapešti) jací jsou tam průvodčí. Myslím jakou mají národnost,popřípadě jestli musí hovořit cizími jazyky?

Nejlepší odpověď
barnajka

Co se té národnosti týče – všimla jsem si, že se ti průvodčí na hranicích vždycky vymění: když jedeš z ČR do Rakouska, na území ČR vlakem chodí průvodčí české národnosti. Ten na hranicích vystoupí, nahradí ho rakouský průvodčí atd.

Další odpovědi
chudst

Jasne. Obcas jedu vlakem z Pardubic do Brna, ktery jede z Nemecka do Madarska (eh, edit.: asi mluvime o stejnem ci podobnem vlaku :)). Cestujici jsou hlavne Nemci a Cesi, pruvodci mluvi obema jazyky. Takze predpokladam, ze musi bud umet zaklady zeme, kterymi vlak projizdi, anebo alespon mimo vlastniho jazyka jeste u nas anglictinu ci nemcinu.

hanulka11

to máš jako v letadle , taky jsou tam různí cestující a letuška by se měla domluvit

anonym

Je to tak , jak pise Barnajka. V kazdem state jede pruvodci toho statu. -iv-