annas

Mezinárodní den boje x hluku. Měj odvahu, aby hluk ostatních názorů nepřekřičel tvůj vlastní vnitřní hlas. Platí vždy?

"Mezinárodní den boje proti hluku se vyhlašuje hned třikrát: 8., 11. a 12. dubna a určitě by neměl ujít ani naší pozornosti.

Jde o celosvětovou kampaň vyhlašovanou již od roku 1996, Založilo ji Centrum pro sluch a komunikaci sídlící v New Yorku."

http://www.khsstc­.cz/

Autorem slov v otázce je Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple, který se těmito slovy řídí.

https://citaty.net/

Podotázka

Co myslíte? Snesou muží větší hluk než ženy?

Je rozdíl v citlivosti na hluk i u některých národů?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/au­to-reproduktor-zvuk-audio-hudba-1882691/

Odpovědi
Drap

Myslím, že neplatí vždy. Domnívám se, že někteří mají svůj vnitřní hlas tak slabý a nevýrazný, že ho téměř neslyší.
Zda je rozdíl mezi muži a ženami netuším. Je možné, že díky evoluci mají některé národy menší citlivost, ale jistý si nejsem.

aliendrone

Moc tomu nerozumím. Proč někdo potřebuje odvahu k naslouchání svému vnitřnímu hlasu? To je snad to nejpřirozenější a nejsnadnější naslouchání, ne? Podle mne je mnohem těžší a HODNĚ důležité se naučit naslouchat i JINÝM hlasům. Obvykle jsou to totiž „kraviny“ a člověk má pak tendenci šmahem všechno „hodit do jednohjo koše“ a nenaslouchat. A to je škoda, protože má zkušenost je taková, že i když někdo „plácne úplnou hovadinu“ nad kterou všichni mávnou rukou, tak NĚKDY v ní bývá schována skvělá myšlenka. Stačí jen trochu na tom zapracovat, pozměnit/vylepšít a ejhle – všichni pak čumí jako puci. Ovšem na začátku je právě NUTNOST toho NASLOUCHÁNÍ. :)

Podotázka 1 > Myslím, že ANO. Skoro každý muž disponuje v různé míře „vypínáním vnějšího zvuku“ (často VELICE sofistikovaným, prostě tak, aby to „nebylo poznat“), jinak by se z toho nepřetržitého ženského brebentění zbláznil. ;) :)

Podotázka 2 > To nevím, ale proč ne? Když se europoidům v uších dělá maz, zatímco mongoloidům se z uší práší, tak by mě to nepřekvapilo. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

… tolik kraválu pro trochu ticha …