Mezi poli, nebo mezi polemi?

Nejlepší odpověď
annas

To pole – r. střední, vzor moře – mezi moři, tedy i mezi poli.

Další odpovědi
Miroslavst

Pole je středního rodu, podle vzoru město.
Takže co je lepší?
Mezi městy nebo mezi městemi?
Doplňuji:
To je asi jedno, ale jak městy, tak moři je furt lepší než to polemi :)
PS: annas ale i mořemi by šlo ne? (rofl)

mosoj

Kdyby to bylo podle městy, tak tam bude snad tvrdé Y !! Jedno je kolečko od trakaře.

annas

Miroslave, lepší by bylo mezi mořatama. Vzpomínka. Jednou se chlapeček ve vlaku ptal maminky, co to stojí mezi těma mořatama. Trať vedla kolem dvou kachňáků. Zase jsem poslouchala cizí rozhovor. Dnes už jsou „mořata“ zasypaná. Když jedu kolem, vždy si vzpomenu.
7. pád je stejný, akorát by mohlo zmást psaní i/y.

Miroslavst

Děkuji za vysvětlení.