Metereority – kdy a kde je nejlépe uvidím?

Slyšel jsem, že nyní létá na noční obloze hodně meteoritů – Perseidů, ale já jsem je ještě neviděl, i když bylo jasno. Kdy je nejvhodnější doba a kam mám koukat?
Děkuji

Nejlepší odpověď
LuciJe

Největší četnost byla v noci 12.8, ale měly by být vidět ještě cca 10 dní. Je třeba pozorovat, když je jasno a mimo osvětlená místa (tedy ne ve městě, kde je spousta světelného smogu).

Další odpovědi
Dandi

Včera ve zprávách říkali, že měly jít vidět nejvíce na Ostravsku… Ale měly by jít vidět určitě i někde jinde..

Krugerka

Od 12.8 až do nějakého 25.8 by měli padat.. toho 12.8 kol pulnoci jich pry melo padat nejviiice..ale ted myslim ze jich pujde taky hodne videt..pokud ovsem chytnete pekne pocasi a nebude zatazeno.

Attack-design

dne 12.8 bylo i ve zprávách že jich padalo vyjímečně mnoho, vidět měli být po celé ČR