rodinka

Městský soud-odsouhlasení rozsudku prvého stupně:

V případě,že nyní místo zrušení rozsudku obv.soudu,jak tomu již jednou bylo,nyní nezruší,ale potvrdí,je možné i dále se odvolat,či dovolat na svobodě,nebo již z vězení?Děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

Na váš dotaz již bylo jednou odpovězeno – viz odkaz níže.

Ve vašem případě budete mít rozhodně možnost se dále odvolat.., tentokrát to ale již bude nejspíše k Vrchnímu soudu. Otázkou je úspěšnost odvolání, protože zde již bude záležet na šikovnosti obhájce, který bude umět předložit NOVÉ důkazy.

A co se týká možnosti podat odvolání na svobodě nebo z vězení, tak opakovaně tvrdím, že po vynesení nepravomocného rozsudku je obviněný stále JEN obviněný a do ´vězení´ se nemůže dostat dříve než-li rozsudek nabyde právní moci *)

Může však nastat situace, že i obviněný může být ve ´vězení´ ještě před vynesením pravomocného rozsudku, a to tehdy pokud se jedná o vazební vězení, kam může být obviněný umístěn rozhodnutím soudu…

*) rozsudek může nabýt právní moci až poté co uplyne lhůta na odvolání a účastníci sporu se neodvolali

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-odvolat-na-svobode-nebo-jiz-z-vezeni