hubenej

MESTSKA POLICIE

Jde o dodatek k otazce jestli M.P. muze mit reklamu na aute,Nikde jsem to navidel jen u nas nedaleko Tepli. Jedna se o napis firmi ktera se zabyva polepy na auta a reklamou. Reklama na vozidlech M.P. je nazev firmi a to DISAIN CERNY..Podle meho by to nemelo byt to by si mohl kazdy kdo spon. M.P. po te i statni pol. mohl dat na jejich vozi reklamu a bude na tom lepe nez ostatni firmi. DEKUJI

Odpovědi
standa

Jedna věc je, že si myslíme, že by to takto nemělo být a druhá věc je co říká zákon…

Ve vyhlášce č. 418/2008 Sb., kterou se provádí zákon o obecní policii (č. 274/2008 Sb.) se výslovně definují pouze JEDNOTNÉ PRVKY.

A podle právního principu „co není zakázáno, je dovoleno“ lze dovozovat, že zmiňovaná reklama je dovolená.

Jiná otázkou je skutečnost, že obec (coby majitel vozidla) by na každou takovouto reklamu měla mít příslušnou smlouvu…

Jednotné prvky označení dopravního prostředku obecní policie
§ 15
(1) Jednotnými prvky označení dopravního prostředku obce určeného trvale k plnění úkolů obecní policie podle zákona nebo jiného právního předpisu (dále jen „vozidlo“) jsou:

  1. bílá barva vozidla,
  2. nápis „OBECNÍ POLICIE“ nebo „MĚSTSKÁ POLICIE“ modré barvy tvořený velkým kolmým tiskacím písmem o výšce nejméně 100 mm,
  3. název obce modré barvy tvořený velkým kolmým tiskacím písmem o výšce nejméně 25 mm (dále jen „název“); písmo nesmí být větší než nápis podle písmene b).

(2) Nápis a název mohou být provedeny i v reflexní barvě.
(3) Nápis se umístí na bočních stranách a na zadní části vozidla.
(4) Název se umístí na bočních stranách vozidla pod nápis.
(5) Pokud výrobní provedení vozidla neumožňuje použít nápis nebo název o stanovené výšce písma nebo je nelze umístit na stanovených místech podle odstavce 3 nebo 4, platí ustanovení odstavce 1 písm. b) a c) a odstavců 3 a 4 přiměřeně.