Comanch

Městská knihovna v Praze

Jaká je doba dodání knihy na mnou určenou pobočku u městské knihovny v Praze? Zarezervoval jsem volnou knihu, čekám už týden a nic se neděje. Ten jejich nový systém se mi vůbec nelíbí. Zlatá blokace.

Odpovědi
Conchus

Včera jsem byl v knihovně. Byl tam jeden pán a podle toho jak se rozčiloval má stejný problém asi měsíc, ale chtějí po něm platit za reservaci, přestože nic nedostal. Asi je ten rezervační systém nedodělaný. To víš každá IT lopata nedělá zázraky.

jan

Dobrý den,
lhůta pro dodání rezervace je zhruba 14 dnů. Záleží velmi na tom, odkud
knihovna vyžádanou knihu převáží a jak na sebe převozy navazují. Pokud má
kniha (a s ní její čtenář) štěstí, může ji mít připravenou i do dvou dnů,
pokud se rezervace mine ve svozových dnech, pak to může být až těch 14
dnů. Výše popsané platí samozřejmě pro knihy, které v síti leží na
regálech.

Systém rezervací popisuje článek na webu Městské knihovny v Praze s názvem
Jak funguje rezervace
(http://www.mlp­.cz/cz/novinky/316-jak-funguje-rezervace/).

Jakýkoli dotaz ke službám Městské knihovny v Praze rádi zodpovíme na
e-mailu knihovna@mlp.cz či FB zdi.

Lenka Hanzlíková, Městská knihovna v Praze

Jarda Milský

Já ten jejich nový rezervační systém také nesnáším, mám pocit, že od té doby, co na něm fungují, tak ještě nebyla dostupná žádný z mých oblíbených knížek na vypůjčení. Určitě to stálo Prahu hodně peněz a nejsou schopni to vyladit tak, aby to správně běželo. Já jsem třeba malý podnikatel, ale používáme rezervační systém https://www.sdi­ary.cz/ , který funguje naprosto jednoduše a bezproblémově.