jjsemtujak

město nazaret

Kde leží město nazaret?V Izra­elu?A co se tam v této době děje?

Odpovědi
Nuk nuk

Nazaret leží v severní části Izraele. Dnes má v podstatě dvě části, resp. dvě města, Nazaret Ilit a samotný Nazaret. Nazaret Ilit je židovské město, v samotném, v tom starém, Nazaretu, který nejspíš znáte z vánočního příběhu, dnes žijí převážně Arabové.
Z toho vyplývají i moderní dějiny tohoto města.Vzhledem k převaze arabského obyvatelsta, ale i skutečnosti, že podle původního plánu OSN mělo město patřit pod Palestinskou samosprávu, nicméně kapitulovalo během Války za nezávislost, je Nazaret místem častých střetů a bojů.