Město kašle na cyklisty a slepce. Jak postupovat zákonně a rychle/efektivně?

Na běžný chodník cyklista může, pokud sleze z kola. Tedy pokud já vím – co mne stavěli v Hradci Králové. A nyní k tématu průměrná cyklistická a slepecká stezka buď ani nezačíná, či nekončí (míněno že se stezka záhadně objeví uprostřed hlavní silnice, či tak), anebo je dokonce uprostřed zatarasena, přerušena, … Dále co se týče cyklistických stezek, tak opravdu často se mi stává, že není nijak označena a v půli se objeví první panáček ukazující „Ha, jedeš v protisměru!“. Pak mé oblíbené – stezka končí na křižovatce, kde přechody pro chodce jsou za STOP čárou a chodníky obklopeny auty. A cyklista se má …? Vypařit? A pak by člověk chtěl vpravo, tam je široká silnice a snadno pluje proudem, auta projíždějí dostatečně vlevo. A uprostřed cesty … parkoviště! Najednou je z 1,75 cm 85 cm a cyklisto, hodně štěstí. Dokonce jsem viděl zákaz pro cyklisty za zatáčkou za křižovatkou. Co jako pak? (Podotýkám, že na hlavní silnici, kde zastavit je rovno smrti.) Chystám se jezdit do práce a šance, že mne uvidí policista je rovna 100 %. Tak jak se vyhnout potížím a dostat se rozumě do práce? (Časově.) Opravdu nejhorší jsou ty hlavní silnice – tam člověk bojuje s neochotou řidičů ustoupit. Rovněž nechápu, jak mám zacházet s cyklostezkou po pravé straně, kde na křižovatce chci pokračovat rovně na zelenou a za mnou pojedou auta rovně i chtějící zatočit. Jak si mám vybojovat cestu rovně? Popř pokud musím za každou cenu na chodník, jak tak činit, když vedle té cyklostezky není prvně chodník, ale parkoviště nacpané k prasknutí? Bohužel žádná chodníková cyklostezka na mé trase není. Jen tuna semaforů a překážek. Připadám si, že ostatní hrají GTA v reálném životě…

Blbost. že jsou auta o něco více používaná neznamená, že se na kola má kašlat. Pro auta se silnice postavily, pro chodce chodníky. Tedy proč by na tom kola měla být jinak? Normální? Je normální jezdit autem. 200 000 let jsme autem nejezdili! Zato prostředky podobným kolům rozhodně ano. Města bojují se smogem, nedostatkem živné půdy atd. – cyklistiku sami podporují a neustále rozvíjí. Jen to nějak zatím není na 100 %…

Nejlepší odpověď
Drap

Na cestě do práce máš několik možností. Použiješ auto, jezdíš MHD, nebo jdeš pěšky, pokud ti kolo nevyhovuje. Žádný zákon nenařizuje, že město musí zřizovat stezky pro cyklisty. Cyklista může tam kde je to povoleno jet normálně po silnici, jako každý jiný účastník silničního provozu, nebo má vždy možnost sesednout z kola a chovat se jako chodec.
Neznám ani jeden prostředek podobný kolu, na němž by se jezdilo 200000 let. Dokonce neznám vůbec žádný na kterém by se tak dlouho jezdilo. Možná ti uniklo že kolo , jako takové bylo poprvé objeveno asi před 7 000 let. Jízdní kolo bylo poprvé uvedeno jako vynález v roce 1817.
Je jediná možnost jak sjednat nápravu. Stát se zákonodárcem a prosadit, aby bylo jízdní kolo bylo postaveno na roveň autům a zákonnou úpravou zabezpečit, že všude musí být cyklostezky bez semaforů a překážek.

Další odpovědi
da ny

U nás město na cyklisty nekašlalo, ale kašlalona chodce.
Starosta byl vášnivý cyklista (ODS)..
Není tady žádná placka, po městě (do práce) tolik cyklistů nejezdí). Cyklostezka, kam se podíváš (zpronevěřené peníze a dotace..)
Silnice a chodníky 10 let tragické. Přišly na „řadu“ až nyní, společně s jiným starostou a radními..
Na bývalé stezce pro pěší a maminky s kočárkama jezdí cyklisté a bruslaři jako o závod, je to o živiot! :)
Jinde jsou chodníky a stezky dělené. Jednou vlevo, jindy vpravo.....
Je to i v oarku v Č. Budějovicích, je tam pár míst, nebezpečných pro chodce i cyklisty.
Osobně se domnívám, že silnice a chodníky mají přednost (pokud jde o finance).

marci1

U nás město na cyklisty nekašle. Máme tu cyklistických stezek habafuk. Akorát jsem byla v rozpacích, když jsem jela na kole po cykl. stezce a najednou mateřská škola a východ z ní ( ze zahrady ) přímo na cyklistickou stezku. Chudáci děti a rodiče, snad se nikomu nic zlého nepřihodí. ☹

Dochy

Tlačit na město…
Jinak tam kde není cyklostezka by mělo být v poho jet po cestě (s vyjímkou silnic pro mot. vozidla a dálnic)
Nevím o kterých končinách mluvíš, ale myslím že si řidiči na cyklisty už zas trochu zvykli, že největší „nevraživost“ byla tak možná před 10–20 lety…

nyjono

Znám to, znám. Tuhle jedu na kole po cyklostezce přes park, vpravo cyklisti, vlevo chodci.
Na konci parku začátek mostu, dělený chodník a cyklisti najednou vlevo a chodci vpravo 😁
A dál, jak píšeš, najednou konec, pak nic a zase kousek stezky atd.
Raději jezdím autem a na kole se jen projet mimo město.