Měsíční prach je natolik abrazivní, že pronikl i trojitou vrstvou podobnou kevlaru na obuvi astronauta?

Nejlepší odpověď
Edison

Kdes to četl? Ono to chce kapku více vysvětlení. Kevlar je především vlákno. Měsíční skafandr je poměrně složitý systém materiálů a vrstev, kde látka podobná kevlaru je jen jedna z nich. Ten výrok je značně zavádějící. Měsíční prach je sice abrazivní, ale nejsem si jist, že by tato vlstnost měla sama o sobě na toto vliv. Další podstatná vlastnost je velikost částic. Další výrok, který je tedy přinejmenším nepřesný. A přesnost u těcto výroků bych celkem i očekával.

Další odpovědi
nina1234

It needs more clarification. Kevlar is particularly fiber. Month to month suit is a generally complex arrangement of materials and layers, wherein a substance like Kevlar is only one of them. The announcement is very deceptive. Albeit lunar residue is rough, however I don't know this would be vlstnost itself to this impact.

https://trium­phessays.com/

anonym

Edison: http://procpro­to.cz/veda-a-technika/astro­nomie/nejvetsim-nepritelem-cloveka-na-mesici-je-prach/

Edison

Mmmm… už to tam vidím… Mno… jak říkám… Ten článek tak strašnej není… až na tu citaci. Tak je dost mizerná. Mimochodem… kevlar, jak je to vlákno, tak se tká do tkaniny. Sama o sobě tedy ení neprodyšná. Neprodyšnost, tedy zařízení udržující mikroklima uvnitř je jednou z dalších vrstev skafandru. Pak jsou tam vrstvy regulující mikroklima, a další… Problém kevlaru je ten, že je velmi pevný a účinný na relativně vysokoenergetické částice, třeba letící kamínek. Ale jak to není těsné, tak průniku prachu nezabrání. Problematika skafandrů je dost známá a také dost řešená podle účelu a předpokládaného použití skafandru.