Bobule

Měsíc ( myšleno ten na obloze )

Co vidí lidi na jiném kontinentu,nebo prostě v jiné zemi, když mají jasno a noc ? Pokud my tady teď v čr měsíc vidíme i přes den ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ahojky. V Zambii, t.j. pár stupňů pod rovníkem, býval měsíc podstatně větší. I tam probíhaly pravidelné měsíční cykly.
S ohledem vzdálenosti Měsíce od Země bych u naší oběžnice neočekávala na kterémkoliv místě na naší planetě výrazné anomálie. Skutečností je, že hvězdné soustavy vidíte na opačné polokouli jiné s ohledem na sklon zemské osy. Měsíc však je naší oběžnicí a obíhá Zemi po stálé oběžné dráze.

Další odpovědi
Newton

Všude je to obdobné.Mění se pouze výška nad obzorem,podle toho,na které rovnoběžce pozorovatel stojí. Na jižní polokouli lidé vidí Měsíc,když je na obloze nejvýše,na severu. V pásu kolem rovníku může pozorovatel někdy spatřit Měsíc přímo kolmo nad hlavou.