Avatar uživatele
dudu

Měří se v naší politice všem stejně?

Se znechucením zírám na Augiášův chlév na naší politické scéně. Avšak, byť už téměř propadám skepsi a na lumpárny většiny politiků rezignuji, rozhodně se nemíním přidat ke smečce, která v tyto dny kope do ministra financí Babiše. Mýlím se snad v názoru, že stejně jako třeba Karel Březina, který údajně nemá být ze svých postů odvolán, neboť není vyšetřován ani souzen, by měly být měřeny také skutky Andreje Babiše? Údajně nikoliv, protože např. podle mínění pana Bělobrádka v tomto případě důvodem k rezignaci je již pouhé podezření z nekalého konání. Nacházíme se už proboha v absurdistánu, tudíž houfně dáme za pravdu a budeme společně hýkat se socany a Kalouskem?

Upravil/a: dudu

Zajímavá 0 před 2515 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ne, neměří. Aféry jsou uměle vyvolávány s cílem zbavit se nějakého nepohodlného politika. Když se chtěli svého času zbavit jiného „východňara“ Čunka, vymyslely se jiná obvinění. Co na tom že se ukázala jako nepravdivá? Svůj účel to splnilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neměří a nikdy ani se stejně neměřilo. Bohužel, pokud budeme stále volit ty stejné a jim podobné, tak se situace nezmění.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

V naší politice se již dávno přestal používat metr, ale používá se křivítko s pochybnou stupnicí. Podle všeho je Babiš menší problém, hlavně je třeba se zbavit Zemana a to za jakoukoliv cenu. Ke svaté štvanici na toto „strašidlo“ se spojily všechny mocnosti… Ale to se dalo ostatně čekat. Média se snaží o 106, dokonce se vybírají a zpomalují videozáběry Miloše, aby vypadal co nejhůř…
Srovnáním naší politické scény s Augiášovým chlévem jsi urazil Augiáše. Z našeho pana premiéra se mi už dlouho zvedá kufr. Pokud to Zeman neustojí, bude (podle mého názoru) co nejdříve přepracována Ústava a zrušena přímá volba prezidenta. Schválně jestli jsem trefil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ne, jde jen o pletichaření před volbama, zbavit se nepohodlných soků, doporučuji shlédnout film Vrtěti psem http://www.csfd­.cz/film/5959-vrteti-psem/komentare/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

„V politice platí, že když je vážné podezření, říká se tomu presumpce viny a politik má odejít“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru s Xaverem Veselým dne 5.2.2012. Pokud není tlučhuba, měl by Bureše odvolat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-politika/230026/so­botka-bude-mit-co-vysvetlovat-pane-premiere-proc-mate-fiktivni-adresu.html?ut­m_source=bles­k.cz&utm_medi­um=copyVepište odpověď…

před 2512 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

„Jako každý národ, i ten náš obviňuje, podezírá a hlavně odsuzuje tuze rád. Někoho nemusí zrovna chytit s krabicí od vína, abychom měli jasno. Stačí sestříhaný anonymní odposlech, nebo obvinění jednoho státního zástupce, aby padaly hlavy nejmocnějších mužů v zemi,“ konstatuje analytik Jiří Skuhrovec. Podle něj tak v naší zemi existuje široký prostor pro to, aby zákulisní hráči, kmotři či mafiáni mohli odstranit nepohodlné politiky. „Nebezpečí, že kmotři rozhodují o naší vládě je přinejmenším stejně vážné, jako nebezpečí na ministerstvu sedí zloděj.“ Rozdíl je prý v tom, že na politika je vidět, kdežto na kmotra v zákulisí nikoliv.
Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/po­litika/189724-babis-by-nemel-rezignovat-stejne-tak-zimola-a-valachova-mini-analytik/

před 2512 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

orwell: … návrhy na zrušení přímé volby už padly, prej voliči špatně zvolili a nepochopili, že spící kníže by byl pro náš stát blaho …

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Jo, sám velký Kalousek kdysi v tv. řekl natvrdo, že sám hlasoval pro přímou volbu prezidenta a bude toho do smrti litovat. Já si myslím, že jestli si nedokážeme Zemana ubránit, bude ještě mnohem hůř. Ne, že bych všechny jeho činy hodnotil kladně, např. to, jak ukazoval holí směrem k premiérovi, bylo nevhodné. Mnohem vhodnější by bylo ho tou holí rovnou přetáhnout. A o knížeti proboha nemluv, ať ho nevzbudíš!

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Neukazoval holí na Sobotku, ale na mikrofon, že ho má obráceně. Další novinářské ku*vení pravdy. Viděl jsem celý a nesetříhaný záznam. Podobných hovadin a vystřihování z kontextu jsou plné zprávy na různých médiích.

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Popravdě… z jmenovaných mají podle mně na hlavě nas… všichni. Co se aktuální kauzy týče, tak bych je hnal všechny. Trapárny dělá jak Sobotka tak Zeman a Babiš se svými pokusy o obhajobu také docela perlí.
A ačkoli s několika málo kroky našeho současného prezidenta jsem i souhlasil, tak podle mně 60% prezidentských kandidátů z posledních voleb by nás dokázalo reprezentovat lépe a důstojněji. Včetně knížete Schlafenberga či toho uctívače novozélandských tradic…

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Dochy, to s tím knížetem snad ani nemůžeš myslet ze srandy, natož vážně …

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jistě že můžu. Co konkrétně Ti vadí? I na knížeti mi tedy pár věcí vadilo, ale v porovnání se Zemanem u mně jasně vedl.

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na knížeti jsem nenašel jeden klad …

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Třeba… nedělá ze sebe boha, zdá se, že má alespoň nějaký smysl pro humor (pokud mohu takhle na dálku soudit), nesnaží se za každou cenu shodit všechny oponenty, je schopen přiznat pokud se zmýlí, či udělá chybu. Pokud se nepletu tak Ovčáček pořád pro Zemana hledá nějakého toho Peroutku.

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… maj pravdu vašnosto, tak, tak …

před 2515 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek