dudu

Měří se v naší politice všem stejně?

Se znechucením zírám na Augiášův chlév na naší politické scéně. Avšak, byť už téměř propadám skepsi a na lumpárny většiny politiků rezignuji, rozhodně se nemíním přidat ke smečce, která v tyto dny kope do ministra financí Babiše. Mýlím se snad v názoru, že stejně jako třeba Karel Březina, který údajně nemá být ze svých postů odvolán, neboť není vyšetřován ani souzen, by měly být měřeny také skutky Andreje Babiše? Údajně nikoliv, protože např. podle mínění pana Bělobrádka v tomto případě důvodem k rezignaci je již pouhé podezření z nekalého konání. Nacházíme se už proboha v absurdistánu, tudíž houfně dáme za pravdu a budeme společně hýkat se socany a Kalouskem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, neměří. Aféry jsou uměle vyvolávány s cílem zbavit se nějakého nepohodlného politika. Když se chtěli svého času zbavit jiného „východňara“ Čunka, vymyslely se jiná obvinění. Co na tom že se ukázala jako nepravdivá? Svůj účel to splnilo.

Další odpovědi
Drap

Neměří a nikdy ani se stejně neměřilo. Bohužel, pokud budeme stále volit ty stejné a jim podobné, tak se situace nezmění.

orwell

V naší politice se již dávno přestal používat metr, ale používá se křivítko s pochybnou stupnicí. Podle všeho je Babiš menší problém, hlavně je třeba se zbavit Zemana a to za jakoukoliv cenu. Ke svaté štvanici na toto „strašidlo“ se spojily všechny mocnosti… Ale to se dalo ostatně čekat. Média se snaží o 106, dokonce se vybírají a zpomalují videozáběry Miloše, aby vypadal co nejhůř…
Srovnáním naší politické scény s Augiášovým chlévem jsi urazil Augiáše. Z našeho pana premiéra se mi už dlouho zvedá kufr. Pokud to Zeman neustojí, bude (podle mého názoru) co nejdříve přepracována Ústava a zrušena přímá volba prezidenta. Schválně jestli jsem trefil.

Mc Merkurion

… ne, jde jen o pletichaření před volbama, zbavit se nepohodlných soků, doporučuji shlédnout film Vrtěti psem http://www.csfd­.cz/film/5959-vrteti-psem/komentare/

Lamalam

„V politice platí, že když je vážné podezření, říká se tomu presumpce viny a politik má odejít“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru s Xaverem Veselým dne 5.2.2012. Pokud není tlučhuba, měl by Bureše odvolat.

dudu

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-politika/230026/so­botka-bude-mit-co-vysvetlovat-pane-premiere-proc-mate-fiktivni-adresu.html?ut­m_source=bles­k.cz&utm_medi­um=copyVepište odpověď…

dudu

„Jako každý národ, i ten náš obviňuje, podezírá a hlavně odsuzuje tuze rád. Někoho nemusí zrovna chytit s krabicí od vína, abychom měli jasno. Stačí sestříhaný anonymní odposlech, nebo obvinění jednoho státního zástupce, aby padaly hlavy nejmocnějších mužů v zemi,“ konstatuje analytik Jiří Skuhrovec. Podle něj tak v naší zemi existuje široký prostor pro to, aby zákulisní hráči, kmotři či mafiáni mohli odstranit nepohodlné politiky. „Nebezpečí, že kmotři rozhodují o naší vládě je přinejmenším stejně vážné, jako nebezpečí na ministerstvu sedí zloděj.“ Rozdíl je prý v tom, že na politika je vidět, kdežto na kmotra v zákulisí nikoliv.
Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/po­litika/189724-babis-by-nemel-rezignovat-stejne-tak-zimola-a-valachova-mini-analytik/

Mc Merkurion

orwell: … návrhy na zrušení přímé volby už padly, prej voliči špatně zvolili a nepochopili, že spící kníže by byl pro náš stát blaho …

orwell

Jo, sám velký Kalousek kdysi v tv. řekl natvrdo, že sám hlasoval pro přímou volbu prezidenta a bude toho do smrti litovat. Já si myslím, že jestli si nedokážeme Zemana ubránit, bude ještě mnohem hůř. Ne, že bych všechny jeho činy hodnotil kladně, např. to, jak ukazoval holí směrem k premiérovi, bylo nevhodné. Mnohem vhodnější by bylo ho tou holí rovnou přetáhnout. A o knížeti proboha nemluv, ať ho nevzbudíš!

Kepler

Neukazoval holí na Sobotku, ale na mikrofon, že ho má obráceně. Další novinářské ku*vení pravdy. Viděl jsem celý a nesetříhaný záznam. Podobných hovadin a vystřihování z kontextu jsou plné zprávy na různých médiích.

Dochy

Popravdě… z jmenovaných mají podle mně na hlavě nas… všichni. Co se aktuální kauzy týče, tak bych je hnal všechny. Trapárny dělá jak Sobotka tak Zeman a Babiš se svými pokusy o obhajobu také docela perlí.
A ačkoli s několika málo kroky našeho současného prezidenta jsem i souhlasil, tak podle mně 60% prezidentských kandidátů z posledních voleb by nás dokázalo reprezentovat lépe a důstojněji. Včetně knížete Schlafenberga či toho uctívače novozélandských tradic…

Mc Merkurion

Dochy, to s tím knížetem snad ani nemůžeš myslet ze srandy, natož vážně …

Dochy

Jistě že můžu. Co konkrétně Ti vadí? I na knížeti mi tedy pár věcí vadilo, ale v porovnání se Zemanem u mně jasně vedl.

Mc Merkurion

… na knížeti jsem nenašel jeden klad …

Dochy

Třeba… nedělá ze sebe boha, zdá se, že má alespoň nějaký smysl pro humor (pokud mohu takhle na dálku soudit), nesnaží se za každou cenu shodit všechny oponenty, je schopen přiznat pokud se zmýlí, či udělá chybu. Pokud se nepletu tak Ovčáček pořád pro Zemana hledá nějakého toho Peroutku.

Mc Merkurion

… maj pravdu vašnosto, tak, tak …