pan.tau

Měření zraku na čočky u dvou oftalmometristů a dva různé výsledky.

Dobrý den, dnes jsem přímo v tescu v optice vybíral kontaktní čočky, paní mi změřila zrak, zakřivení, vše probíhalo velmi profesionálně, ale řekla mi, že mojí velikost nemají skladem, a proto to objedná, potrvá to tak týden, ale že na pravém oku mám malé zakřivení, proto asi budu muset nosit jednodenní. Mám rozdílné dioptrie, L 0,25 a P 0,50–0,75, to vím už od očaře. Zašel jsem ještě k druhému optikovi v grandOptical, a tam mi provedli ten samý úkon, ale hned mi dal měsícní, na obě oči stejné, 0,5. Myslíte, že mám mít obavy, zda je to tak správně, nebo bych měl raději zajít ještě do toho tesca. Zase dávat za aplikaci 500 tady a 400 ještě v tescu se mi nechce.

Nejlepší odpověď
isteron

A čo tak zájsť k očnému lekárovi ?

Další odpovědi
kapka

Taky bych doporučovala raději přímo jít na oční. Nevím, jak to chodí v optice, ale dcera, když si zařizovala čočky na očním, tak tam musela chodit opakovaně na výuku, aby se čočky naučila správně aplikovat, není to tak snadné, pokud to člověk neumí. Taky jí dali do každého oka jinou značku čoček, aby si vybrala, které jí budou pak víc vyhovovat. Jedny se jí nasazovaly hůř a druhé lépe, tak si vybrala samozřejmě ty lepší, i když dražší. Objednáváme čočky přímo u doktorky, jsou měsíční. Ale nevím o tom, že by měla dcera třeba zakázané denní nebo tak něco, to mě celkem překvapilo, že by v nich měl být rozdíl. Schválně se na to tedy doktorky ještě zeptám.
Jinak dcera má na každém oku také jiné dioptrie, ale jen nějak málo, čočky má na obě oči stejné dioptrie, nevadí to. Jak může být maximálně velká odchylka, to by Vám řekl doktor.