infant

Mercedes a dva oslové – repete

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-to-tak-je-mercedes-a-dva-oslove
V této otázce mi bylo řečeno, že je to psychologickým efektem.
Vím zcela jistě, že to nemá co dělat s psychologií, jen s matematikou. Experimentálně jsme to zjišťovali, když jsme tuto hru hráli v posluchárně, profesor se ptal a studenti vybírali dveře, napoprvé zůstali u prvních a při druhém kole jsme je automaticky vyměňovali. Při prvním kole byly výhry u 1/3 a při výměně 2/3.

Odpovědi
HOMER

S tím nesouhlasím.Když si soutěžící vybíral ze tří dveří,šance byla 1/3..Moderátor jedny otevřel a zbyly už tedy dvoje šance je tedy 50% ať už soutěžící zvolí kterékoli z nich.