Kryšpín

Je malý, nebo velký trest za zřícení haly v České Třebové?

Menší, nebo je velký trest za zřícení haly v České Třebové?

Byl vynesen rozsudek nad projektantem a statikem, dvouletý podmíněný trest vězení s podmíněným odkladem na dva roky a velká pokuta jeden 100 a druhý 200 tisíc českých, oba necítí vinu a možná dojde k odvolání k vyšší instanci a případně, že se to potáhne podobně jako padací most ve Studénce devět a více let.

Dle šetření došlo ke zřícení sklápěcí střechy v důsledku špatné konstrukce spodního pásu vazníku. Možná by také měl být odsouzen dozor na stavbě, pokud něco takového při stavbě funguje.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

velký

… "Znalec konstatoval, že mezi statickým modelem a realizací konstrukce nebyl soulad, střecha byla nedostatečně ztužena a při stavbě chyběly pravidelné kontroly.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/za-zriceni-strechy-haly-v-ceske-trebove-dostali-projektanti-podminene-tresty.A180913_153­247_ln_domov_e­le " >>> "Podle něj vznikla závada při výrobě vazníků a jejich montáži. " v tomto případě nese za zřícení dle mne chybu investor a jeho stavební dozor, který dovolil, že stavební firma nedodržela projekt …

Další odpovědi
annas

nemohu posoudit

Z odkazu

" Za zřícení střechy v České Třebové dostali projektanti podmíněné trestyx

Dva muže, kteří se podíleli na projektu střechy sportovní haly v České Třebové, soud ve čtvrtek potrestal podmíněnými tresty. Střecha se loni zřítila při zápasu, v hale bylo asi 80 lidí. Všem se podařilo bez úhony z místa neštěstí utéct.

Projektant Pavel Škorpil byl odsouzen na dva roky vězení s podmíněným odkladem na dva roky, statik Jiří Khol, který měl projekt kontrolovat, dostal stejný trest.

Oběma mužů soud udělil ještě peněžité tresty, Škorpilovi 200 tisíc korun a Kholovi 100 tisíc korun. Škorpil navíc dostal tříletý zákaz činnosti.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/za-zriceni-strechy-haly-v-ceske-trebove-dostali-projektanti-podminene-tresty.A180913_153­247_ln_domov_e­le

Jediné štěstí, že lidé z haly vyvázli. Ale kdo odvedl špatnou práci? Snad znalci správně posoudili., i když škoda je velká.

Drap

nemohu posoudit

Nelze odpovědět. Chybí jiná možnost!

ivzez

nemohu posoudit

Nejsem odborník, nemohu tedy posoudit,
jestli tresty jsou adekvátní.

Mně tam každopádně chybí pár dalších informací.
Projektanti vytvořili projekt na základě nějakého zadání.
Jestli zadání splnili, jsou opravdu odpovědni jen oni?

Emefej

nemohu posoudit

Joe333

nemohu posoudit

www.rawrflash.com

www.jogosterror.com

Kryšpín

Vypadá to na další soud novelu a la Studénka

Joe333

www.rawrflash.com

www.jogosterror.com