Tiiit

Menší dotaz.. co je lepší? Gympl nebo stavebka?

Gympl nebo Stavebka?

Nejlepší odpověď
Nik92

záleží co chceš dělat potom…jestli chceš jít na výšku a teď nevíš přesně na jakou tak je lepší gympl. Pokavaď máš už jasno tak je lepší jít na obor, ve kterým se chceš jednou živit.

Další odpovědi
Michal Kole

gympl je v podstatě jen „rozšířená základka“. Připraví tě na vysokou školu v všeobecných předmětech (čeština, matematika, jazyky,…)

Když se nedostaneš na vysokou tak po gymplu těžko seženeš nějakou práci.

Proto je lepší stavebka.Když tě to nebude bavit tak můžeš přejít na jinou střední nebo na učiliště i po učilišti se můžeš vrátit na střední školu, udělat si maturitu a pak zkusit i vysokou.