Kepler

Měníte si často tapetu na ploše?

Pokud ano, jaká témata volíte?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Nepoužívám tapety. Mám nastavené šedomodré jednolité pozadí už od dob svého prvního počítače.

Další odpovědi
dubraro

Nepoužívám žádnou tapetu, jen jednobarevnou plochu. Dříve pískově žlutohnědou, od nástupu Windows NT 4.0 modrozelenou. Obdobně i na Linuxových PC (pokud mají grafické rozhraní) a na mobilním telefonu.

Emefej

Neměním, žádnou tapetu tam nemám.

magorvkleci

Já tapety nepoužívám, nastavuji si jednolitou plochu. Na tapetě blbě vidím ikony a protože často prezentuju, tak nechci, aby si lidi podle tapety domýšleli nebo aby dokonce zjistili, co jsem zač.

annas

Měním dost často. Vybíprám záběry z přírody, někdy i pohled na město, drobné květiny, vesmír atd. Ale vybírám tak, aby na jedné straně obrázku zůstala čistá plocha. pro ikony.

Nevolím např. fotografii jedné květiny, jednoho zvířete apod., , protože mám monitor ve tvaru obdélníku na šířku, tudíž obrázek pak nevypadá hezký – objekt je zkreslený.

Jan Kunčar

Měním si je podle ročních období. Teď v zimě tam mám jarní krajinu, na jaře si zobrazím letní krajinu atd. Fotky dávám zásadně ty, které jsem sám nafotil.

ivzez

Neměním.

Upravila jsem si několik témat (themes) včetně pozadí, zvuků a vlastních ikon.
V každém počítači používám jiné barevné ladění (tón v tónu), v jednom PC mám
ladění do béžové, v jiném tmavě zelené a v posledním kombinaci černé a šedé.

Tapety jsem zvolila abstraktní, tmavé, dobře na nich vyniknou ikony zástupců
(snáze se tak orientuji, kde co mám).

_______

Doplňuji:
Na každém monitoru se mi barvy zobrazují trochu jinak.
Nevím, proč tomu tak je, ale téma, které vypadá v jednom dobře,
působí na jiném „nepatřičně“…

Jiří Bohumil

Ne často. Mám tam společnou fotku svých 6-ti vnoučat a vždy, když se mi podaří je dostat dohromady (cca 1 x do roka) tak aktualizuji.
Jinak do „spořiče“ si zadávám a občas měním alba fotografií rodiny, oslav, procházek z přírody a pod.

anonym

Sám ne, ale mám nastaven program, který mi ji každé ráno změní. Každodenní tapetu ten program čerpá ze stránky bing.com, která je sice špatným vyhledávačem ale dobrým zdrojem pěkných tapet 🙂

https://exten­sions.gnome.or­g/extension/1262/bing-wallpaper-changer/

quentos

Ne, mám tam fotku z backstage meetingu se zpěvačkou a na to se dá koukat furt…

iceT

Měním, ale ne moc často. Třeba tehdy, když projíždím obrázky na netu a nějaký mě zaujme. Téma nejčastěji fantasy, barvy mám radši jednoduché, aby se v nich neztrácely ikony na ploše.

luckykubrt

Tak já podobně jako iceT volím nejraději fantasy. Ale líbí se mi i příroda nebo vesmír. No a snažím se mít ty, které mi na ploše vydrží nejdéle… tedy až do omrzení nebo když se mi zalíbí více jiný obrázek. Snažím se ikony stavět podle obrázku, aby to dobře vypadalo. 🙂

dr.luha

Neměním manuálně. Windejsi to mění automaticky po 30 min. Většinou makro hmyz nebo rostliny (několik desítek foto).