kaculinda200

Mění se hmotnost tělesa při tání nebo tuhnutí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nikoliv. Kdyby se hmotnost tělesa během fázové přeměny měnila, neplatil by jeden ze základních zákonů fyziky – zákon zachování hmoty.

Další odpovědi
Kelt

Jak jsi na to přišla? Teplo je dané součinem hmotnosti a skupenského tepla. Podívej se na termiku, kalorimetrickou rovnici.

mosoj

Pokud to myslíš tak, že co roztaje odteče, tak ano.

hynekcahr

logicky se mnenit nemuze

Dochy

Z pohledu klasické fyziky se hmotnost měnit nebude.
Pokud budeš chtít být přesnější, pak změna energie znamená i (nepatrnou) změnu hmotnosti. Ale je to neměřitelné.

silesnet

Jak už tady bylo zmíněno, platí zákon zachování energie a protože E = m taky zákon zachování hmoty. Co je vlastně teplota ? Je to pouze pohyb atomů. Proč atomy poskakují ? Protože mají dodatečnou energii ? Váží něco energie ? Ano, ale velice málo. Už na základní škole jsme se učili, že teplá káva váží o něco málo více než studená káva.