Kelt

Mění se hlas během života?

Proč se mění lidský hlas během života?. Nemyslím pubertu, ale dospělí mluví jinak ve dvaceti a jinak v padesáti. Například herci, zpěváci. Růst a vývoj organizmu je ukončen. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Sám sis odpověděl. Dospělí mluví jinak ve dvaceti a jinak v padesáti.

Další odpovědi
lexx

Ne tak docela, Ian Gillan řve a ječí jak za mlada na albu In Rock a to bylo AD1970…

anonym

Proč se mění? Někteří telefonují zastřeným hlasem, aby nebyli poznat. Ale to je mimo otázku!

Šidlo

áno, mnohým ľudom sa mení

si prdstavte, že všetko, čo vdýchnete ide okolo hlasiviek.....čo s nimi ,,čistý" východoeurópsky vzduch asi urobí za 20,30,40 rokov dýchania?

plus niekto fajčí, niekto má zlú imunitu a časté zápaly hrdla, niekto má slabé hlasivky geneticky

hercom sa urobia uzly na hlasivkách po 10–20 rokoch námahy, spevákom detto