Měly některé kulobrokové lovecké zbraně hlavně vedle sebe?

Ptal jsem se, jestli kulobrok může mít hlaveň vedle sebe: oO a ne 8!
Už jste pochopili můj dotaz? 🙂

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, hledej „kulobrok dvojka“. Ale není to moc časté řešení, převažují kozlice.

Tvůj dotaz jsem pochopila hned na první dobrou. Ale ty stále nechápeš mou odpověď. Dvojka – hlavně vedle sebe, koza – hlavně nad sebou. To na co se ptáš je dvojka. Ano existují.

Další odpovědi
gecco

Barbakane…

  • „dvojka“ – hlavně vedle sebe – oO
  • „kozlice“ – hlavně nad sebou – 8 – horní je brok – resp. naopak jsem to taky ještě neviděl, kulová hlaveň se montuje ´dolů´ proto, aby byla blíže ose pušky (menší ´zdvih´ při výstřelu)

anonym

Takže může být oO vlevo kule a vpravo brok?

Lamalam

Sláva, konečně jsi to pochopil. Jo může a nebo naopak.

anonym

A máš nějaký obrázek, ze kterého by bylo zřejmé, že takto postavená hlaveň „oO“ existuje?

Lamalam

http://bazar.hun­ting-shop.cz/inzerat/1671-obojetnice-ferlach/

anonym

Takže je to obojetnice! Díky

Lamalam

Uf, to ale byla makačka 🙂

anonym

… a je takový lauf i u praku? 😁

gecco

😉

gecco

Lamalam – ne, že bych byl znalec, ale kulobrok dvojku jsem ještě ani vokem…
😉
To musí být opravdu raritky…

Lamalam

Existují, ale moc časté nejsou. Myslivci jím spíš říkají obojetnice. Existují i trojáky.

gecco

Z trojáku už jsem střílel – ´divný´ pocit, mířit kulovnicí přes brokové hlavně (bez puškohledu)…
😉

Lamalam

Osobně považuji všechny kulobroky za paskvil. To není ani ryba ani rak.

anonym

Lamalam, rozumělas otázce?

Lamalam

Ano. Vím jaký je rozdíl mezi dvojkou a kozlicí.

anonym

Já nechci vědět rozdíl, ale jestli jsou hlavně…

Lamalam

Čemu na mé odpovědi nerozumíš? Napsala jsem, že existují kulobrokové dvojky. To je to, na co se ptáš, koza má hlavně nad sebou.

gecco

Barbakane

  • dvojka, hlavně vedle sebe
  • kozlice, hlavně nad sebou