aliendrone

Jiná odpověď

URČITĚ! Víš jak je to s tím, když je něco zdarma. Nicméně částka by měla být symbolická, aby nedocházelo k tomu, že sociálně slabší na vzdělání nedosáhnou. (řekněme tak 3 tisíce měsíčně, to by neměl být pro vysokoškoláka problém vydělat i při studiu) Pochopitelně poskytovat i stipendia (ovšem VÝHRADNĚ na základě STUDIJNÍCH výsledků)! Jako dobrá idea se mi jeví motivační financování, kdy školné bude úměrné dosaženým výsledkům – čím větší pako, tím vyšší školné (přeci jen „debilů s titulem“ máme mraky, netřeba plodit další) a rozhodně bych finančně diferencoval i obory dle „společenské potřeby“. Je ti snad jasné, že DALŠÍ akademický šumař či patlal stát/společnost moc nevytrhne, zato DOBRÝ inženýr – kua KDE HO VZÍT bez porušení trestního zákona? ;) :D :D

U soukromých subjetků je přirozeně výše školného smluvní záležitostí, tam bych žádné limity nestanovoval.

Další odpovědi
paul1

Ano

Měla by to ale být jen symbolická částka, aby bylo toto vzdělání dostupné všem.

Mc Merkurion

Ano

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.