Avatar uživatele
Bad Wolf

Měly by mít i vtipy nějakou hranici slušnosti a etiky, kam lze až dojít a nebo je v nich opravdu všechno dovolené?

Mluvené, kreslené, fotografie… Děkuji za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? cz před 3698 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Questman

Hranicemi jsou morální zábrany jednotlivce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Záleží na tom,komu vtip vyprávíš.Jiný vtip asi řekneš kolegům v kanceláři nébo šéfovi,jiný budeš vyprávět kamarádům v hospodě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Nejhodnotnější formou vtipu je, když si dokážete dělat legraci sám ze sebe. Přijatelné je též, když si děláme legraci z někoho „mocného“ nebo z nějakého společenského nešvaru. Horší je to, když někdo zesměšňuje například zdravotní hendikep nebo nějaké utrpení („fóry“ o koncentrácích). Asi takhle: Když si vojáci dělaj legraci z důstojníků, může to být sranda. Ale když důstojníci zesměšňují podřízené, je to zbabělé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak píše Questman, vůči druhým nepřekračuji hranice.
To neplatí ke mě.
V NsP mi řekla sestra, že se musím plazit 10m po zemi. Nezná mne a tak jsem zalehl a plazil se. Jiná sestra mi pak řekla, jak jsem ji tímto dostal. Ona si občas dělá srandu z druhých, ale teď si naběhla, jelikož netušila, že jsem recesista a provedu to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Samotná hranice zde neexistuje a je to svým spůsobem dobře, neboť vtip jako takový by měl upozorňovat na nešvary společnosti kolem nás.
Na druhou stranu si můžete udělat názor na propagátora vtipů podle charakteru, který publikuje, neboť si myslím, že ani jeho povaha nebude příliš vzdálena pointě vtipu, zda někdy vůbec nějaký má.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

určite.

autor (rozprávač) by mal zvažovať, komu je vtip adresovaný (napr. i s ohľadom na pohlavie či farbu vlasov [blondínky prepáčia] alebo pleti, národnostnú príslušnosť, náboženské vyznanie a pod., v neposlednom rade i veku poslucháča).

nevhodným vtipom sa môže dopustiť nepochopenia, urážky či dokonca vyprovokovať i útok (slovný a i fyzický).

takže:

  • pred deťmi nepoužívať hrubé slová
  • v národnostne zmiešanej spoločnosti nehovoriť vtipy o negroch, číňanoch, cigánoch a pod. (tie naše o cigánoch sú v británii absolútne neprijateľné)
  • gayovi nehovorte frky o buzerantoch
  • blondínkam kľudne vtipy o blondínkach hovorte, ale počítajte s tým, že ho nepochopia
  • monamedánom nehovorte vtipy o prorokovi či alláhovi
  • farárovi nehovorte, že jaternica je duch boží
  • jednému z čerstvo podvedených manželov nehovorte erotické vtipy o sekretárkach

však viete.

na záver (hádam tu nie je žiaden kadaďan, mám rád vtipy o nich – škádlim nimi kolegu):

  • Chcel by som niečo vedieť o známom kanadskom zvierati, ale zabudol som, ako sa volá, je to nejaký veľký kôň s rohmi.
  • Volá sa los. Je vysoký, veľmi nebezpečný a žerie mozog každého, kto sa k nemu priblíži. Môžeš ho odradiť, keď sa nastriekaš ľudským močom predtým, ako vyjdeš von.

před 3698 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek