autacek

Měly by být dotace do umění přiznávány až po po schválení příslušné kulturní komise?

Pěkně tak, aby se presentovalo jen to co je příslušně korektní? A kdo konkrétně by o tom měl na základě jakých kritérií rozhodovat?

https://zpravy­.aktualne.cz/re­giony/jihomorav­sky/hejtman-simek-navrhne-snizeni-dotace-pro-brnensky-festival-k/r~c1eaa2ee625211e8995­70cc47ab5f122/

Odpovědi
ivzez

Když čtu o podobných excesech, napadá mne
někdy, že by podobné »komise« nebyly od věci.

Cpát peníze daňových poplatníků
do podobných »děl« mi přijde hrůzné.

Ovšem kdo by měl rozhodovat a jaká kritéria nastavit?
Možná by stačilo neurážet a slušnost.

Rozhodovat by měl ten, kdo dotace poskytuje.
Podle mne by měl mít možnost se vyjádřit k tomu,
bna co je lze použít.

Pro jistotu:
Nemám na mysli někdejší cenzuru.

xxx3

Dotace do kultury se momentálně dostávají hlavně formou jednoletých či víceletých grantů, o kterých rozhodují grantové komise. (pro Prahu jsou zápisy z jednání dostupné zde: http://kultura­.praha.eu/jnp/cz/vy­bor_komise_a_po­radni_sbor/ko­mise_rady_hmp/za­pisy_z_jednani/in­dex.html)
Jaká další komise by měla rozhodovat?