ekonomik

Mělo by trestní právo řešit popírače pandemie Covid-19?

Přece není normální, aby lidé v diskuzích popírali nejen samotný vir, ale i jeho oběti.

Nejlepší odpověď
anonym

A jak bys je trestal? Trestní právo na problematiku myslí, ale zde by asi narazilo. Myslet si může, co chce, pokud dodržuje nařízení a respektuje podmínky, pak nechápu, proč by měl být dotyčný sankcionován.

Další odpovědi
df

A nechceš je rovnou střílet za názor?

anonym

Ne.
Popírače by měli řešit psychiatři a psychologové. Stejně jako lidi, co tvrděj, že Země je placatá.

Schluker

Jedním sloven: NE. Vzhledem k nejasnosti celé situace a nedostupnosti ověřených dat nikdo nemůže říci, co je pravda a co ne. Například zemřelých na koronavirus je patrně absolutní minimum. Většina zemřelých měla jiná závažná onemocnění a až kombinace všech byla smrtelná.

Drap

Ne, nemělo. Doposud nemáme žádný zákon, který by to zakazoval.

Kryšpín

Záleží na úhlu pohledu na různé věci příklad, komunisti měli názor na osvobození Prahy měli největší zásluhu Sověti, ředitel památníků Ležáky největší zásluhu měli povstalci, elitní starosta části Prahy Vlasovci a za dalších 30 let může se ještě názor změnit Prahu osvobodili Němci poněvadž vlasovci statečně bojovali za nacistické Německo.

anonym

Tak snadné to není, hloupost bohužel nelze zakázat. Bude tu vždy.

Edison

Schlucker, chceš nějak rozhodnout, kdo by umřel i bez kovidu a u koho to byla ta pověstná kapka? Hele, takhle k tomu přistupovat nelze, protpože do důsledku vzato příčinou smrti je zrození. Každý, kdo se narodil tak i umřel. To je nepopiratelně zdokumentováno.

ekonomik

@df @Schluker @Markusei popírání holocaustu a mimo jiné i pouhé zpochybňování počtu mrtvých v koncentračních táborech je taky trestné

anonym

Je to trestné, ale zde selhal lidský faktor, tedy zmíněné události způsobil člověk.

anonym

Srovnání je tak zcestné.

ekonomik

A pokud se potvrdí, že vir skutečně unikl z laboratoře z Wu-Chanu a nebo, že s virem bylo manipulováno?

anonym

Hmmm, pokud se to potvrdí (jestli vůbec), pak by v tom ten lidský faktor byl (ale v tomhle jsem skeptik). Právo je pak schopné reagovat, minimálně by se řešila zodpovědnost té laboratoře, ale to je zatím otázka domněnek. Jak říkám, jsem skeptik a pravdu se nedozvíme.

Edison

Zásadní rozdíl je v tom, co způsobil člověk a co příroda.

ekonomik

A pokud se potvrdí, že vir skutečně unikl z laboratoře z Wu-Chanu a nebo, že s virem bylo manipulováno?

anonym

to by jistě bylo pro čínu nepříjemné, ale jak bys prosímtě chtěl něco takového potvrdit, svědectví není nic, to čína vždy popřed, žádný důkaz nevyrobíš, předpokládejme jednoduše to pravděpodobnější, a sice že Wu-Chan je důsledku absence jakékoliv regulace místního trhu s exotickými zvířaty na talířích prostě petriho miskou všemožných nákaz.

Edison

Pro Čínu? Proč zrovna pro Čínu? Proč ne pro kohokoli jinýho? Třebaaaa… KOHOKOLI… Možných zdrojů konspirační teorie uvádějí víc. Ale to chce kapku sledovat… Nakonec… stejně se neprokáže nic a podle principu, že to nejjednodušší řešení je to správné bude i pravdivé. Takže nakonec to stejně je přírodní.

Edison

To se nepotvrdí. Zase to bude jen teorie. Troufám si říct „konspirační“.