Altair-AC

Mělo by smysl si teď postavit stolní počítač? Více v popisu otázky

Zdravím,

brzy (bohužel) nastoupím na vysokou školu a chtěl bych se tu zeptat, zda by mělo smysl si postavit herní stolní pc resp. měl bych na něj alespoň trochu čas? Na vysoké to neznám, tak nemůžu vědět, tak prosím zkuste obecně odpovědět. JInak nemusíte zmiňovat momentální problémovou situaci s grafickými kartami, budu mít bazarovou než ceny spadnou.

Ještě pro informaci: mám „herní“ notebook, který plánuji užívat pro účely vysokoškolské, takže je to otázka čistě jen toho času v podstatě.

Děkuji

Odpovědi
seraphico

Na to se odpovídá těžko. Každá škola zabere jiný čas. Také nevíme, kolik ti zabere učení času. Někdo se učí hodiny a někomu to leze do hlavy snadno. Na to se fakt nedá odpovědět.

Ještě chvíli počkej a pak sám uvidíš jestli budeš mít čas.

Kepler

Takový PC nikdy není k zahození, můžeš ho později využít i ke své budoucí práci. VŠ není jen studium, je třeba i relaxovat. V mé době to šlo nejlépe, když jsme lezli po horách a zašli na pivo nebo za holkama. Dnes mládež nejvíc baví útěk před realitou do virtuálního světa, což je špatně.

JežíšKristus

Jednak záleží, kolik času ti zabere škola. Na medicíně studuješ neustále, na zemědělce tak dva dny do roka. Ale znám lidi, co pařili i na medicíně, ono to jsou jen takové řeči, že se neustále učí. Spíš jde o to, jestli nechceš ten čas využít lépe.
Pro účely VŠ je nutný ten notebook. Já teď používám MacBook s M1 čipem, je daleko silnější než herní laptopy s Windows, ale na iOS nefunguje většina Windows her (což mi nevadí, nehraju hry, hrál jsem právě v zásadě do nástupu na VŠ, kdy jsem herní PC vyměnil za laptop, raději jsem trávil a trávím čas jinak než u her).

S těmi čipy to je teď dost pitomý no ☹

Vyloženě záleží na tobě, jestli chceš po škole na rande s Altairem, na skutečné rande, jít se učit nebo jít chlastat.
Taky je spousta lidí, kteří pracují při studiu na VŠ, a ti by nějaké paření každý den úplně nestíhali. Takže i záleží, jestli někde pracuješ, což teda spousta VŠ studentů pracuje (na mé fakultě makalo 90 % studentstva).

led

Stolný počítač má na rozdiel od notebookov jednu základnú výhodu. Dáva užívateľovi možnosť rozširovať svoje hardware, obnovovať ho novou technológiou, vymeniť vadné, prípadne zastaralé diely, bez nutnosti meniť to, čo súčasným potrebám vyhovuje. Ale vyžaduje stabilný pracovný priestor a elektrickú zásuvku.
Na druhej strane táto výhoda užívateľa obmedzuje priestorovo a vyžaduje aj samostatné zobrazovacie a pracovné periférie (monitor, klávesnica, myš a podobne) a na rozdiel od NB má celý tento komplet vyššiu energetickú priestorovú náročnosť (vyššiu spotrebu elektriny a väčší priestor).
čo sa týka voľného času na škole a v ostatnom živote, je to otázka zladenia využitia vašich záujmov

Dochy

Těžko Ti odpovíme. Neznáme Tě a nevíme na jakou školu půjdeš. Obvykle nějaký čas bývá, ale každý to má jinak.

JežíšKristus

Kepler: jakkoliv jsem příznivcem technologie, rozumím jí, jsem tak trochu nerd, tak takové dospívání závidím. Dnes je to pro spoustu lidí jen o koukání do mobilu. Mám přátele, se kterými taky lezu po horách, ale doba je prostě jiná.