annas

Mělo by být v textu vše jasné hned napoprvé? Jak to vidíte Vy a jak autoři uvedení v doplnění?

Určitě ano, kdo chce něčemu rozumět, musí to pochopit? Protože.

  1. opakování oslabuje sílu a pravdivost použitých slov.
  2. není tak třeba ztrácet čas vysvětlováním.
  3. lidé stejně slyší jen to, co chtějí slyšet.

Autoři citátů: Eyvind Olof Johnson a Paulo Coelho – upraveno

Zdroj:

.Zdroj: https://citaty­.net/autori/pau­lo-coelho/
Zdroj: https://citaty­.net/temata/o­pakovani/,

Nejlepší odpověď
Drap

Bude záležet i na druhu textu. V odborném článku podobně je velmi přínosné, pokud je vše jasné na první pohled. Naopak například v detektivce by to bylo špatné

Další odpovědi
led

Nie nadarmo sa hovorí: Opakování je matkou moudrosti"… Tieto citáty som si musela prečítať opakovane, aby som pochopila (možno) zámer autorov citátov (čím som poprela citáty 1 a 2)

zjavne 1. a 2. patria E.O.Johnsonvi, žiaľ, priznávam hlbku svojej neznalosti E.O.J… Pokiaľ beriem citáty osamotene, bez súvislosti, v ktorej boli povedané, nemôžem s nimi súhlasiť.

posledný je od Paula Coelho, ktorý vychádza zo skúseností svojho života rebela (v mladosti). Možno mi pomohla znalosť jeho kníh, plných životných skúseností, ktoré sa ale nedajú čítať ako nejaký US bestseller, alebo hollywoodsky brak. Nie je to ľahké čítanie, ak nehľadáte lacné zápletky. Autor tu spolupracuje s vedomím čitateľa, jeho životnými skúsenosťami a znalosťami. Prakticky ho núti o čítanom premýšľať. Ak čítate prvý krát „slyšíte jen to, co chcete slyšet“, ale pri opakovanom čítaní začnete jeho príbehy cítiť a v mnohom sa môžete stotožniť. V mnohých častiach sú podobné príbehom Biblie.

paul1

Je to pravda, ale dost často se mi to nepodaří a musím dovysvětlovat.

elkon

Mělo by se psát srozumitelně, ale opakování neškodí, jak řekl tuším Karel Čapek, „opakování je matka moudrosti“.