jaymes

Měli se lidé za války lépe než dnes?

Za protektorátu práce bylo dost, spousta lidí dělala v továrnách zbraně pro Němce, spoustu lidí dělalo svářeče, soustružníky, slévače a já nevím co všechno. Ty práce dělaly i ženy! Dneska jsme bez šance dělat takové práce. Jak bych dopadl já, kdybych chtěl dělat svářeče? Průmyslovku nemám a praxi už vůbec ne, žádnej hnusnej továrník by se se mnou nebavil! Nikoho nezajímalo že nejste vyučený v tom oboru a nemáte deset let praxe! Jistě existovali potravinové lístky, ty už dneska neexsitujou, proto jsou lidi, kteří nemají co jíst, protože většinu jejich almužny spolkne hloupé bydlení a energie, které se zvyšují jen tak, jak ČEZ a RWE chtějí! Za války tolik lidí neřešilo, zda bude mít na nájem a z čeho zaplatí energie. Jako mohli jste umřít při bombardování, dnes zase umřete při autonehodě nebo se upracujete v práci k smrti, protože zaměstnavatelé chtějí jen zisk a to přes mrtvoly. V čem je jiná práce v montovnách oproti práci v gulazích a koncentračních táborech?

Nejlepší odpověď
gecco

Jaymesi – tvůj problém nespočívá v tom, že nemáš průmyslovku, ale že jsi blbec…
:-OOO

Další odpovědi
Löwe

Ne, neměli. https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Oble%C5%BE­en%C3%AD_Lenin­gradu

Doplňuji:
Nechápu, jak někdo může vůbec vyplodit takovou HOVADINU! Že tys v dějepise chrápal? A nebo jsi ještě ani dějepis neměl viď?

fcoop

Rozhodně ano.
Ještě lépe bylo.když byl v zemi hladomor a vůbec nejlíp bylo,když Evropou táhnul mor.

To si to všichni užívali.

Tedy – člověk je už tady zvyklý na ledacos,ale ty,milý jaymesi,se řadíš na špici pelotonu.
Jedeš v žlutém trikotu chlape.......­.............buď nato hrdý a šlapej dál.
Co to bude příště?

dudu

Všichni jsme hovádka boží, ovšem někteří jsou spíše hovada. A co těch 365.000 obětí války u našeho obyvatelstva!!

setapouch

A ja delam kvalifikovanou a dobre placenou praci, ktera me bavi. Stacilo zmenit obor. Takze nemeli.

lexx

samozřejmě…chlapi zas dostali povolávák, mundur, boty, flintu, plynovou masku, jídlo a kavalec…a to všechno ZADARMO !

anonym

Nejde přece o to, zda mají všichni práci. Vždycky bude někdo, kdo bude buďto idiot a nebo ignorant.
Vyučený člověk vždy najde práci, pokud není chytrý tak dělá manuální práci. Víš kolik lidí nemůže najít šikovného pracanta?

A člověk, který není chytrý ani šikovný, se může jít zahrabat :)

mosoj

Představ si, že za války byli lidé dokonce nasazováni násilně na práce do fabrik.
Ty naivko. Nezapomeň , že všichni bojeschopní muži v Německu byly ve válce.

Roste nám generace budižkničemu a karieristů.

anonym

Ač jsem zastánce komunistů, tak takovouto blbost bych nikdy nevyslovil nebo se dokonce přiklonil k tomu názoru.
Jak moji rodiče (kteří jako děti vyrůstaly ve válce) tak i moji babičky a dědové by nesouhlasili s tímto tvrzením.
Klepat se každý den o svůj život a nevědět pod jakou záminkou si přijdou gestapáci pro vás, tak to za ty jistoty, co ty píšeš, by už nikdy nechtěli.

ReHu

A co umíš?
Krom toho, že nemáš vystudovanou průmyslovku a nemáš praxi.

talka

Na každém šprochu/názoru pravdy trochu; a nemusí být hned za blbce, když uvažuje. A nejde srovnávat/zvažovat různé vlastnosti (klady a zápory; čeho je víc) – dá se nazírat vše z různých úhlů /pozic a někdo dává přednost fyzičnu před psychičnem.
Já osobně – psychickým vlastnostem – SVOBODĚ.

ten který je

Sním či bdím?

anonym

Taky je Vám najednou takový vedro?