Super guy

Měli němečtí vojáci za druhé světové války smysl pro humor?

Odpovědi
annas

Pokud byste otázku vložil do Google, dověděl byste se to hned. a viděl na fotografiích.

„I němečtí vojáci za druhé světové války měli smysl pro humor“

https://www.ex­trastory.cz/i-nemecti-vojaci-za-druhe-svetove-valky-meli-smysl-pro-humor.html

--
Https://www.ex­trastory.cz/kdyz-valka-teprve-zacinala-podivejte-se-na-vesele-momentky-ze-zivota-nemeckych-vojaku.html
"Když válka teprve začínala: Podívejte se na veselé momentky ze života německých vojáků

Boj ve válce zdánlivě nejde příliš dohromady s humorem., ale přesto pomáhal lépe zvládnout situaci. Určitě záleželo na okolnostech, třeba když vojácí idpoíčvali.

Ale černý humor se víc objevuje v dílech z první světové války, např. v díle Na západní frontě klid. Stejně tak u Haškova Švejka.

led

Prirodzene. Humor pomáha aj v ťažkej situácii. Práve vtedy vzniká najviac vtipov. Iné je, aký humor, kto vyznával. Ale to platí aj dnes.

dubraro

Určitě ano. Přinejmenším dokud vítězili.

Butters_xD

Po neúspěšné ofenzívě u Moskvy jim asi sklapla huba.

Dochy

Vážně si myslíš, že strana za kterou běžný voják bojuje rozhoduje o tom, zda je stále člověkem?

anonym

Měli, byl to obranný mechanismus v jinak válečné době.

Kelt

Ano. A dokonce to bylo v jednom filmu. Nevím, zda byl ruský nebo německý, ale byla tam scéna, jak Němci postupují směrem k Moskvě a dostali se do předměstí Moskvy na zastávku autobusu. Tak si tam dva němečtí vojáci na chvíli sedli a ten jeden se podíval na hodinky a řekl. „Kde je ten autobus, už tu měl dávno být“

Kryšpín

Musel být humor ohromný při vypalování a vraždění civilistů na př. Ležáků, Ploštiny, Lidic, Českého Malína / kde děti a ženy upalovali ve stodolách / anebo v Sovětském svazu vypálených sedm tisíc vesnic, dále vyvražděné vypálené vesnice v Jugoslávii, Francii a dalších státech. A vše s německou důsledností a jak má názor německý president zapsali jsme se ve válečné zločinnosti na tisíc let.

Dochy

Kryšpín: Tohle ale neměli na svědomí normální vojáci. Běžní vojáci byli někde na frontě a měli úplně jiné starosti než řešit někde nějaké civilisty.