Stingo

Měli Němci i po 2.světové válce stejné uniformy nebo je hned změnili?

Doplňuji:
myslím vojenské uniformy.

Nejlepší odpověď
Emefej

Jaké uniformy myslíš, vojenské, pošťácké, hasičské nebo jiné? Myslím, že po prohrané válce měli ve zničeném Německu důležitější starosti, než okamžitě měnit nějaké uniformy.
Doplňuji:
V roce 1968 jsem viděl kromě sovětských okupantů také soudruhy vojáky z NDR. I oni k nám na pár dní přijeli zachraňovat socialismus. Na první zběžný pohled vypadali skoro stejně jako němečtí vojáci z 2. světové. Moje babička se jich bála víc než Rusů.

Další odpovědi
led

Ako ktoré vojenské jednotky. Ale ešte v roku 1975 som pri výmene strážnej jednotky u Brandenburskej brány v Berlíne videla bojovníkov Wehrmachtu, ach, prepáčte krásnych vojakov NVA, ale helmy mali už nového typu, také na varenie gulášu.
pre záujemcov, potešte sa obrázkami v ponuke:
http://www.ger­mandotmilitari­a.com/engine/re­sults.asp?Cate­gory=DDR+-+Uniforms&Fil­ter=East+German,+DDR

led

Zjavne na veľké množstvo ušitých uniforiem Wehrmachtu vláda DDR a velenie NVA rozhodli o ich použití až do zodrania, čím sa ušetrili miliony mariek na iné potrebnejšie veci…