Měli jste rádi Karla Kryla?Včera měl výročí úmrtí.

Víte,že včera měl výročí ůmrtí písničkář a textař Karel Kryl?
Zemřel tak brzo,ani 50 mu nebylo,vřera už to bylo 21let co oděšel z tohoto světa.
Měli jste a máte rádi jeho a jeho písně?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rel_Kryl

Nejlepší odpověď
ten který je

Ano.Jeho písně měly hloubku.Dokázal vystihnout dění.Myslím si že dnes by měl velikou inspiraci pro své písně,v naší ochotě a dobrovolnosti rýt opět držkou v zemi.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, měl. Trochu jsem byl rozpačitý z jeho zklamání z polistopadového vývoje. Byl na jeho koncertě v r. 1993 a viděl jsem, jak lidé chtějí jeho starší písničky, ale on hrál Monology … Teď s odstupem tomu ale víc rozumím …
Nejvíc mě oslovila jeho píseň Děkuji.

fcoop

Rád – to asi pro mě nebude to správné slovo. Byly doby,kdy jeho „Bratříček“ zněl každému v hlavě. Ten člověk „viděl“ a věděl.
Smutná doba – doufejme,že se to nebude opakovat.
Nevypadá to moc dobře.
.............­.............­..ale ano,měl jsem ho rád.

Bratříčku,nev­zlykej, to nejsou bubáci,
vždyť už jsi velikej, to jsou jen vojáci,
přijeli v hranatých železných maringotkách.

Se slzou na víčku hledíme na sebe,
buď se mnou, bratříčku, bojím se o tebe
na cestách klikatých, bratříčku, v polobotkách.

Prší a venku se setmělo,
tato noc nebude krátká,
beránka vlku se zachtělo,
bratříčku, zavřel jsi vrátka?

Bratříčku, nevzlykej, neplýtvej slzami,
nadávky polykej a šetři silami,
nesmíš mi vyčítat, jestliže nedojdeme.

Nauč se písničku, není tak složitá,
opři se, bratříčku, cesta je rozbitá,
budeme klopýtat, zpátky už nemůžeme.

Prší a venku se setmělo,
tato noc nebude krátká,
beránka vlku se zachtělo,
bratříčku, zavírej vrátka! Zavírej vrátka!

dědapetr

Měl jsem rád Karla Kryla a mám pořád rád,jeho úmrtí na to ni nezměnilo.Pořád ho poslouchám,nekteré skladby se hodí i na dnešní dobu.

ivzez

Mám ho pořád ráda.
Výročí úmrtí bych si radši nepřipomínala …

Kelt

Díky za připomenutí. Samozřejmě, Karla Kryla jsem měl rád a mnohé jeho písně jsem znal a některé zkoušel i hrát na kytaru. Karel Kryl byl vyjímečný. Dokázal podstatnou věc zformulovat do jednoduchého textu se snadnou melodií a mnohdy člověk věděl více než po několikahodinovém projevu politika. Dnes by se takový člověk tady hodil, žádný písničkář ho nemůže nahradit.

pusinka50

Měla jsem ho velmi ráda. Mám všechny jeho LP desky, jeho písničky jsou nezaměnitelné. Když jsem tenkrát v médiích slyšela zprávu o jeho skonu, brečela jsem jako želva se slovy „To je konec, opět budeme rýt držkou v zemi…“

anonym

Černá kronika hadra.
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=o1km1WpdgIU