jsemjá

Měli jste rádi Karla Gotta a jeho písničky?

Já mám radši spíš fantasy a středověkou hudbu nebo třeba Aviciho, ale některé písničky mám od Karla rád. A co vy?

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Já moc českou hudbu celkově neposlopuchám. Pár písniček se mi od Gotta líbí, ale raději jsem měl třeba Matušku. Toho jsem poslouchal.
Aviciiho jsem měl taky rád. A plno dalších, poslouchám toho hodně, ale české moc ne, neříkám, že se mi nelíbí, ale sám je většinou nevyhledávám. Je jen třeba pár, které se mi celkem dost líbí.

Další odpovědi
Malvína

Mám a měla jsem ráda jeho písně a hlavně pro mě oblíbený člověk díky své povaze. Nikdy se nenechal ovlivnit penězi, měl stále příjemný, osobitý a lidský přístup. Nebudu lhát, jeho odchod se mnou docela zamával. Stejná osobnost už u nás prostě není, byl jedinečný.
Avicii si také ráda poslechnu. Jinak jako své úplné srdcovky beru swing, jazz, Ozzyho, Kiss, Ace of Base, AC/DC, … Je toho spousta, ale pro Káju je tam také místo.

Kepler

Jako předpubertální a pubertální človíček jsem ho docela žral, ale později se můj hudební vkus od jeho kantilén poněkud vzdálil. Jinak mám hudební záběr docela široký a vše by se vešlo do šuplíku zvaného „dobrá hudba“. Co teda nemusím, je dechovka (ale cimbálovka jo), metal, punk, ghotic rock. primitivní taneční hudba, vč. techno. U toho posledního mívám záchvaty smíchu, to už Navajové s bubnem a chřestítkama byli o třídu lepší.

aliendrone

I když uznávám, že měl mimořádné vlohy, tak jeho písně (za bolševika doblba pouštěné) mi v podstatě lezly na nervy. Navíc to byl „král hitparád tesilových borců“ (degešů), zatímco já, coby „protispolečenský živel“ jsem raději poslouchal „zlotřilou imperialistickou produkci“. ;) :D :D

briketka10

..já ho moc nemusela..

danca12

Mela jsem ho rada

elkon

Ano, byl to jeden z největších profíků v oboru.

Hufnágl

Karel Gott mne provází celý život. Jeho hlas je nenapodobitelný, a jeho písničky vždy pohladí na duši.

mosoj

Proč bych musel mít rád Gotta když se mně líbí nějaká jeho písnička? Na Gottovi jsem byl jednou a to v roce 1966. Choval se jako nabubřelec a to stačilo.

EKSOT123

(Musím být opatrný, abych zas něco nepopletl. Otázka na Karla Gotta mi tu totiž už byla jednou smazána. Snažil jsem se v ní mj. poukázat na to, že Gottova hymna s Krylem při sametové revoluci nebyla laciná komedie, ale že tam byl Gott zaslouženě.) Jinak to sice také není moje žánrová skupina, ale mám široký záběr a více písniček od něj se mi líbí.
Legrační mi přišel jeho hlas v obyčejné řeči, zvláště v době jeho mládí. Podobně jako Iveta Bartošová. Oni při obyčejné řeči zněli někdy až komicky, jakoby mluvili v tóninách…
Tady dvě krásné, u nás méně známé písničky. (Jestlipak víte, že ta první píseň je japonská?):
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=d0cWQ8PSUb­w&t=46s
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=E8cj8MaJ­JEI&t=290s