Lamalam

Měli jste rádi Davida Bowieho?

Poslouchali jste ho, nebo vás jeho hudba míjela?

Nejlepší odpověď
ten který je

Jeho desky jsem si nekupoval. David Bowie byl ale v každém případě významný umělec.
Nějak nám ta rakovina přerůstá přes hlavu, vždyť i jeho bývalý basový kytarista Trevor Bolder a pozdější člen Uriah Heep zemřel na tuto těžkou nemoc.:-(

Další odpovědi
briketka10

Ano a moc, moc.
Samozřejmě. Dnes se mnou nebude řeč a vím tu zprávu od rána je mi
líto, že už nebude žádný koncert, protože v Praze zkolaboval, miluju jeho
hudbu odjakživa, jako od nikoho jiného. Ráno mi tu novinku oznámila má
sestra já málem padla ze židle a jsem ráda, že mám skoro všechny jeho
CD a DVD na tu novou, než vydají si počkám. Zamluvím si ji v Pardubické prodejně Bontonland. Mám tam kamarádku
http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/391415-david-bowie-podlehl-rakovine.html

Nyní jsem se mrkla na YouTube a tam je ta nová deska
již celá, ale já nebudu mít ten obal „škoda přeškoda“ :((
Nejde zatím stáhnout asi je o ni velký zájem a na YT
je hodně uživatelů.

quentos

Přiznám se, že jeho tvorba šla poněkud mimo mě. Ale každopádně je ho škoda…

marci1

Některé písničky poslouchám. Třeba píseň Heroes : „Já budu král, ty budeš královna“: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Tgcc5V9Hu3g
Jednou se tam sejdeme všichni na velikánském koncertě, kolem bude kvést spousta nádherných květin a budeme se mít konečně rádi. Díky. ☹

Nazdar Bazar

Jistěže, byl to významný interpret. Doma mám hned několik jeho cd. Zas*raná rakovina. Poslední dobou mi příjde že na rakovinu umírá spousta hudebních osobností. Chris Squier, Lemmy Kilmister,Johnny Winter nebo již zmíněný Bowie.

UltraFan

Neposlouchal jsem ho, ale nelze mu zapřít, že byl ve svém oboru skvělý. Škoda jeho smrti.

terry

Rádi? Jako člověka jsem ho neznala.
Mohu jen konstatovat, že každého člověka je škoda a že některé jeho písničky se mi líbí.

lexx

jo, LP potom CD Scary monsters, Let´s dance…ještě někde mám

anonym

Nevím kdo to je nebo snad byl?Jde to mimo mi…

Klaproth

Neposlouchal jsem ho, jeho hudba mě opravdu míjela.

Emefej

Nevyhledával jsem ho.

anonym

Ne měl jsem ho v oblibě,tyhle metrouše nemusím,válel se v posteli s kdekým a to i s Jagrem z Rolling Stone
s,

briketka10

Tu novou desku Black Star mám už staženou a
i video, které nahrál pro své fanoušky Lazarus.

anonym

merci 1 – všicni jednou budeme"prdět do hlíny", ale jedno je jisté, že život věčný je teď a tady.

marci1

A proč nemít fantazii a věřit, že jednou to bude jinak a bude to krásnější, než teď? Třeba by se mnoha lidem lépe žilo. Věřit můžeme na co si vzpomeneme. Na světě jsme jen na chvíli, tak proč ho neprožít v pohodě, klidu a s humorem? Byla jsem, jsem a vždy budu optimista. Chci prožít život v dobré náladě a užít si ho. 🙂
Myslím si, že pesimistům a těm, co nemají fantazii se žije mnohem hůře. Je lepší být optimista a mýlit se, než být pesimista a mít pravdu. 🙂

anonym

…a přesýpací hodiny byli otočeny, myslím,že zákon polarity mluví jasně nebo jinak: Dva se vzali jako manželé opojeni velikou láskou a pak se s velikou nenávistí rozvádí a proč?Asi protože byli duševně nevyzrálí a naivní sluníčkáři, kdepak pravda nikoho dnes nezajímá jenom opojné lži a pak se každý se spadlou čelistí jenom divý.

anonym

Nejde o pesimismus, ale o čirou realitu a ne o naivní představy, sugesci…

terry

Marci, že vůbec investuješ čas do odpovědí na podobné reakce.
Když čtu Pumíkovy připomínky, přijde mi to jako škoda energie.

anonym

Nepleť se do rozhovoru vyspělejších bytostí, než seš ty, děkuji.

marci1

Díky „terry“. Pokud se nad mou odpovědí alespoň jeden člověk trošku zamyslí, tak to bude úspěch.:-))

anonym

jo jasně, tak mi teda laskavě vysvětlee život po srmdi, je taky smrt po smrti ?kam se všichni vejdou nebo snad kam se všichni poděli?aha milosrdná a dobrotivá lež?růžové brýle?

marci1

Nikdo z živých lidí neví co je po smrti, poněvadž smrt nezažil, žije. Nevíme, jestli smrtí přijdeme o život a vše skončí, nebo ne. Nikdo to se 100% určitostí nemůže tvrdit, ani dokázat. Ale můžeme si představovat co chceme a „zjistíme“ to, až bude náš život u konce. Nemusí být nic, ale třeba může. 🙂

anonym

Já už mrtvá byla, sice jenom klinicky, ale mám docela okno a vím, že se svět beze mě točí dál.

anonym

…teda „točil“ už zase dýchám, ale se satanem nepíchám.

anonym

Já myslím, že „život věčný“ je jenom fregvence vědomí a lidi stále zapomínají na lidství a jeho reálné potřeby, asi to bude tím, že se veškeré stvoření vyvíjí mentálně z vrchu dolů, tak jak zamyslela jsem se dost jasně, jsem dostatečně mentálně uzeměná?Nebo líám v oblacích a padám do propasti času jako naivní terrygramaton?…to miluju.

marci1

Souhlasím, že lidé zapomínají na lidství a jeho reálné potřeby. Pod reálnými potřebami vidí shromažďování věcí a majetku. Chovají se, jako by to byl smysl života. Jsou ale stále nespokojení, podráždění, nervózní a vlastně je život „nebaví“. Důležitějšími jsou duchovní potřeby. Ztišit se, nejen řečí, ale hlavně v srdci a pozorovat život kolem sebe a těšit se z něho. Třeba sedět pod stromy na lavičce, sledovat vedle v rybníčku plující kachny, poslouchat zpěv ptáků. Chodím každý den do lesa a příroda, zvířata mě naplňují klidem, spokojeností, krásnými zážitky. Člověk žije takový život, jaký si ho udělá. Může ho prožít v „tvrdé“ realitě, nebo v lucidním snění, krásných představách a létat si v oblacích. Záleží na každém. 🙂

anonym

Vy si to nejspíš můžete dovolit, protože jste asi nikdy nepoznala zradu, je vidět, že máte lecos za sebou, ale socialistický ráj už dávno skončil, myslete taky na ostatní děti dnešní vratké doby bez přetvářky, mluvím o mentálním vývoji a ten se vyvíjí z vrchu dolů,uzemnit se a potom možná ptáčky…

marci1

Zažila jsem samozřejmě v životě i hodně zlého a velmi smutného, není vždy vše „zalité sluncem“, ale člověk se musí oklepat a jít dál. 🙂
Cituji: Za nocí nejtemnějších pamatuj na slunce. Buddha.

anonym

Ach jo.

marci1

Díky za diskusi. 🙂