annas

Měli jste oblíbené dětské filmové či literární hrdiny? Byli jiní, než jsou ti dnešní, s nimiž se setkávají naše děti?

Doplňuji:
Omlouvám se – setkávají i setkávaly naše děti …

Nejlepší odpověď
dědapetr

Měl jsem jako dítě své hrdiny,ale jsou jiní jako mých dětí,vnuci mají úplně odlišné.Ubíhají roky a doba se mění a sní i dětští hrdinové.Tak že každá generace má jiné hrdiny.

Další odpovědi
arygnoc

dlouho, dlouho (jako dítě) jsem rád Jakubka, Ferdu mravence, později Winnetoua.
Pak jsem obdivoval kapitána Nema, později hrdiny kosmických sci-fi.

Dnes už na hrdiny nevěřím.
i když …

anonym

Mirka Dušína,Jarku Metelku,Jindru Hojera,Rychlonožku a Červenáčka.Váž­ně.Pak taky Oldu s Vinetuem,Ma­lý Bobeš.

ten který je

Měl jsem rád Rychlé šípy,Vinetoua,Ro­binsona Crusoa,různé hrdiny z románů Julese Verna a také jsem obdivoval kapitána Jamese Cooka.

barnajka

A věříte, že já si žádnýho hrdinu ani nevybavím?! Milovala jsem gumídky a Kačera Donalda…ale o hrdinství to asi nebylo. Hrdinu bezmezně obdivujete a chcete být jako on… Kačer Donald je poděs, to bych to vyhrála, kdybych ho kopírovala :))) Je ale pravda, že i když poděs, aspoň to byla čistá duše. Donald by mouše neublížil, do většiny průšvihů se vždycky dostal jenom díky svýmu zmatkářství a „prostotě“ ducha :) Když vidím, co televize dětem podstrkují dneska, jsem docela ráda, že sama už dítě nejsem a svoje vlastní špunty ještě nemám. Není totiž na co v té telce koukat – a z koho si ty hrdiny dělat. Jestli se o víkendu v TV najde pro děti něco solidního k dívání, pak to stejně bude nějaká archivní záležitost, na kterou jsem koukávala už já a moje generace..a možná i ta generace před náma. Možná se nějaký potenciální hrdina skrývá v knížkách, nemám teď přehled o současné dětské literatuře. Ale tam je stejně zas ten starý problém: děti nečtou. Líbí se mi akce typu „Noc s Andersenem“, v nich vidím cestu, jak děti ke čtení přitáhnout obecně. Víc takových akcí, dát jim pravidelnost a atraktivnost – a to by v tom byl čert, aby děckám připadali zábavnější pokémoni a hry na komplu :DD

PS: Mimochodem – ani ten Kačer Donald už není, co býval :((( Jsou to možná 2, 3 roky, co jsem se na Nově chtěla podívat na ranní blok Walta Disneyho. Myslela jsem, že jsou to ty starý dobrý příběhy :(( Ve vteřině jsem přišla o iluze – na obrazovku se pomalým krokem přišoural 3D Mickey Mouse, chvilku po něm i Donald a tuším že Goofy… No bylo mi do breku :(( 3D možná je technologie budoucnosti a pokrok nezastavíš… ale tohle byl fakt hnus, velebnosti :(( Ty postavičky vypadaly jak retardovaný, musela jsem tu telku hned vypnout :((

HOMER

Simpsonovi :D Jsou stejní…Jinak nedávno jsem náhodou viděl Toma a Jerryho,ze kterých se stali trapáci,násilí už tam sice není,zato však neskutečná dávka stupidity…O dalších zatím nevím..

Drap

Samozřejmě a zústali hrdiny do dneška. Setonúv Yen , Rolf , a samozřejmě Vinetou.

anonym

Kromě již zmíněných, ještě Ivanhoe (z edice KOD, knihy odvahy a dobrodružství) a později i nedostižní detektivové z drsné školy americké detektivky (Phil Marlowe od Raymonda Chandlera, Steve Carella – Ed Mc Baina, a další od D. Hammetta apod.)
Zato mé holky už inklinovaly k modernějším produktům mediálního průmyslu – sportovci, zpěváci, Batman, Spiderman, postavy Hvězdných válek, Indiana Jones, další z počítačových her atd.
Jinak se plakáty nad jejich postelemi v průběhu puberty měnily směrem k sexy svalnatcům a romantickým chlapíkům s pohledem zaměřeným do dáli a evokujícím žádoucí dávné prince.

anonym

Ja mel rad Cuka a Geka,Timura a Neznalka.
Blby co? :-{