Avatar uživatele
Ametyst

Měli jste někdy v rukou plastikové bankovky?

Co si o této inovaci nahradit papírové bankovky myslíte?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Viktorie II. před 1598 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Ano, anglickou. Prý si je nemohou místní vynachválit, že víc vydrží. Osobně si myslím, že si člověk zvykne na vše (z valut mám problém si zvyknout jen na eurocenty, připadá mi nepraktické, že 10c je menší než 5c a mají jic celkově moc, doufám, že u nás se v budoucnu 1c a 2c nebudou vůbec používat).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Ano, když před 25 lety přijel na návštěvu kamarád z Austrálie. Je to výrazné zlepšení. Jsou příjemné na omak, omyvatelné a nejspíš i obtížně padělatelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Dosud ne, ani nevím jak vypadají. Pokud budou trvanlivější, než papírové a umožní aplikaci bezpečnostních prvků proti padělání, tak proč ne? Předpokládám, že budou stejně tenké, jinak by se mi nelíbilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Rumunské. Jsou určeny do těžkých podmínek, Rumuni byli zvyklí se k bankovkám chovat jako prasata. Měli je třebas smotané do kuliček po kapsách, někdy byly tak opotřebované že se skoro nedalo poznat co to je. A tyhle plastové to bez problémů vydrží, dokonce se dají bez problémů i vykoupat.
Je zde velký rozdíl k tvrzení našich odborníků z ČNB, kteří tvrdí že bankovky jsou mnohem dražší než mince a že mnohem méně vydrží.
A není to žádná novinka, snad jen pro naše odborníky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… je mi fuk, od jisté doby, mám plastovou kartičku, potažmo telefon, takže peníze nevidím … krom drobných do parkovacího automatu a na košík …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Neměla.
Nemyslím si o té inovaci nic.
A pokud si papírovou bankovku dám do plastikového obalu.
Budu ji mít taky HEČ 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava