Bronzový

Měli jste někdy v rukou plastikové bankovky?

Co si o této inovaci nahradit papírové bankovky myslíte?

Odpovědi:

Bronzový

Ano, anglickou. Prý si je nemohou místní vynachválit, že víc vydrží. Osobně si myslím, že si člověk zvykne na vše (z valut mám problém si zvyknout jen na eurocenty, připadá mi nepraktické, že 10c je menší než 5c a mají jic celkově moc, doufám, že u nás se v budoucnu 1c a 2c nebudou vůbec používat).

Zlatý

Ano, když před 25 lety přijel na návštěvu kamarád z Austrálie. Je to výrazné zlepšení. Jsou příjemné na omak, omyvatelné a nejspíš i obtížně padělatelné.

Zlatý

Dosud ne, ani nevím jak vypadají. Pokud budou trvanlivější, než papírové a umožní aplikaci bezpečnostních prvků proti padělání, tak proč ne? Předpokládám, že budou stejně tenké, jinak by se mi nelíbilo.

Bronzový

Rumunské. Jsou určeny do těžkých podmínek, Rumuni byli zvyklí se k bankovkám chovat jako prasata. Měli je třebas smotané do kuliček po kapsách, někdy byly tak opotřebované že se skoro nedalo poznat co to je. A tyhle plastové to bez problémů vydrží, dokonce se dají bez problémů i vykoupat.
Je zde velký rozdíl k tvrzení našich odborníků z ČNB, kteří tvrdí že bankovky jsou mnohem dražší než mince a že mnohem méně vydrží.
A není to žádná novinka, snad jen pro naše odborníky.

Zlatý

... je mi fuk, od jisté doby, mám plastovou kartičku, potažmo telefon, takže peníze nevidím ... krom drobných do parkovacího automatu a na košík ...

Zlatý

Neměla.
Nemyslím si o té inovaci nic.
A pokud si papírovou bankovku dám do plastikového obalu.
Budu ji mít taky HEČ :-DD

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 966
Stříbrný cukrar 868
Zlatý mosoj 776
Zlatý Kepler 599
Zlatý gecco 478
Zlatý Dochy 298
Zlatý led 294
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 282
Zlatý Lamalam 279

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.