Ametyst

Měli jste někdy v rukou plastikové bankovky?

Co si o této inovaci nahradit papírové bankovky myslíte?

Odpovědi
Pepa25

Ano, anglickou. Prý si je nemohou místní vynachválit, že víc vydrží. Osobně si myslím, že si člověk zvykne na vše (z valut mám problém si zvyknout jen na eurocenty, připadá mi nepraktické, že 10c je menší než 5c a mají jic celkově moc, doufám, že u nás se v budoucnu 1c a 2c nebudou vůbec používat).

Hlada

Ano, když před 25 lety přijel na návštěvu kamarád z Austrálie. Je to výrazné zlepšení. Jsou příjemné na omak, omyvatelné a nejspíš i obtížně padělatelné.

Kepler

Dosud ne, ani nevím jak vypadají. Pokud budou trvanlivější, než papírové a umožní aplikaci bezpečnostních prvků proti padělání, tak proč ne? Předpokládám, že budou stejně tenké, jinak by se mi nelíbilo.

Arne1

Rumunské. Jsou určeny do těžkých podmínek, Rumuni byli zvyklí se k bankovkám chovat jako prasata. Měli je třebas smotané do kuliček po kapsách, někdy byly tak opotřebované že se skoro nedalo poznat co to je. A tyhle plastové to bez problémů vydrží, dokonce se dají bez problémů i vykoupat.
Je zde velký rozdíl k tvrzení našich odborníků z ČNB, kteří tvrdí že bankovky jsou mnohem dražší než mince a že mnohem méně vydrží.
A není to žádná novinka, snad jen pro naše odborníky.

Mc Merkurion

… je mi fuk, od jisté doby, mám plastovou kartičku, potažmo telefon, takže peníze nevidím … krom drobných do parkovacího automatu a na košík …

briketka10

Neměla.
Nemyslím si o té inovaci nic.
A pokud si papírovou bankovku dám do plastikového obalu.
Budu ji mít taky HEČ 😁