Avatar uživatele
Tuisenim

Měli jste kdy to štěstí a spatřili jste na vlastní oči Nový měsíc?

Kdy a při jaké příležitosti?

Zajímavá 0 před 716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Justin1

Pokud vím, tak v době, kdy je Měsíc v novu, ho vidět nemůžeme (pokud zrovna nenastává zatmění Slunce), protože celá jeho přivrácená strana je neosvětlená a Měsíc se schovává na denní obloze poblíž Slunce. Novým měsícem se asi rozumí co nejtenčí srpek po novu, který by měl být nejlépe vidět večer krátce po západu Slunce. Takový srpek jsem vždycky viděl nejdříve dva dny po novu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nový měsíc? Pokud tím myslíš měsíc v novu, tak za celý život dokonce několikrát. Od mládí rd a i dost často spávám venku, v přírodě. Tak na tom neni nic divného, že jsem viděl na vlastní oč. Pokud tím myslíš stejnojmenný film, tak ten jsem neviděl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

No jasně, několikrát jsem tu černou kouli zřetelně viděl ale už nevím za jakých okolností… jestli bylo před deštěm… fakt nvm, no…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Bylo to ještě v mládí. Teď už ne, po setmění už jsem u TV.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tuisenim

Drap:
Ano myslím, tím novoluní…Jakem období během roku je nejlépe ho spatřit?

Avatar uživatele
Drap

Jak píše Justin, uvidíš ho druhý, nebo třetí den po novu, ovšem nesmí být velká oblačnost, aby byl v létě. Na který den připadá novum najdeš v každém kalendáři. Můžeš spatřit v podstatě v kteroukoli roční dobu. Pozorování v létě, pokud je jasno je ovšem nejpříjemnější, pokud ho sleduješ v přírodě.

Nový příspěvek