Tuisenim

Měli jste kdy to štěstí a spatřili jste na vlastní oči Nový měsíc?

Kdy a při jaké příležitosti?

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud vím, tak v době, kdy je Měsíc v novu, ho vidět nemůžeme (pokud zrovna nenastává zatmění Slunce), protože celá jeho přivrácená strana je neosvětlená a Měsíc se schovává na denní obloze poblíž Slunce. Novým měsícem se asi rozumí co nejtenčí srpek po novu, který by měl být nejlépe vidět večer krátce po západu Slunce. Takový srpek jsem vždycky viděl nejdříve dva dny po novu.

Další odpovědi
Drap

Nový měsíc? Pokud tím myslíš měsíc v novu, tak za celý život dokonce několikrát. Od mládí rd a i dost často spávám venku, v přírodě. Tak na tom neni nic divného, že jsem viděl na vlastní oč. Pokud tím myslíš stejnojmenný film, tak ten jsem neviděl.

zjentek

No jasně, několikrát jsem tu černou kouli zřetelně viděl ale už nevím za jakých okolností… jestli bylo před deštěm… fakt nvm, no…

paul1

Bylo to ještě v mládí. Teď už ne, po setmění už jsem u TV.

Tuisenim

Drap:
Ano myslím, tím novoluní…Jakem období během roku je nejlépe ho spatřit?

Drap

Jak píše Justin, uvidíš ho druhý, nebo třetí den po novu, ovšem nesmí být velká oblačnost, aby byl v létě. Na který den připadá novum najdeš v každém kalendáři. Můžeš spatřit v podstatě v kteroukoli roční dobu. Pozorování v létě, pokud je jasno je ovšem nejpříjemnější, pokud ho sleduješ v přírodě.