jjj123456789

Měli být podle vás Indra, Kapek, Kolder, Švestka a Bilak popraveni za vlastizradu?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Nejsem si jist zda arygnoc ví na co se vůbec ptáte.
Určitě souzeni být měli a určitě za to co udělali bych přivítal jen ten možný nejtvrdší trest.
Ovšem že se tak nestalo cosi vypovídá o tom kdo tu tahá za ty důležité nitky.

Další odpovědi
anonym

Morálně jsme je odsoudili všichni.Zbytek měl být na soudu.Nemá cenu o tom polemizovat.Jediný Kapek měl,,koule"na to,aby soudil sám sebe.

arygnoc

za x rokov sa budeme pýtať:

mali byť klaus, sobotka, zeman, havel a iní popravení?

nevidím v tom rozdiel.

akurát ten, že pred 89ym síce kradli tiež, ale nie tak okate.

inak, stojí to za zamyslenie:
o čo je teda lepšia demokracia, keď chcete popravovať ľudí s iným zmýšľaním, s inými názormi?

:-Q
Doplňuji:
Mirdas:

arygnoc vie presne, o čo ide:

popravavovať by vždy chceli tí, ktorí sa dostali k moci a majú pocit, že zožrali šalamúnovo hovno (to platí i na predtým vládnucich, i na po nás vládnucich).

niet za čo popravovať – leda by sa dopustili vraždy, genocídy, či iného podobného zverstva.
každý, kto je u kormidla, je presvedčený o svojej pravde – a to platí i o súčasných demokratoch, ktorí hrabú pre seba.

súdiť môže len ten, kto nemôže byť súdený – a to nie je žiaden z tých, ktorí „zvrhli“ minulý režim a nastolili súčasný, lebo i tí, i keď možno zatiaľ nesúdení, určite sa tiež ocitnú pred súdom (alebo sa bude chcieť, aby sa tam ocitli).

ivzes:

a hovorí vám niečo účasť českých a slovenských bojových jednotiek s požehnaním vlád v iraku, afrike a kadekde na svete, kde v mene „demokracie a mieru“ vraždia (brániac sa pred spravodlivým hnevom tých, ktorí si takisto myslia, že chránia svoju predstave o spravodlivom živote?).

hvorí vám niečo zničenie zbrojárskeho priemyslu na slovensku českou vládnucou garnitúrou (za spoločného štátu), pričom čr je jeden z najväčších exportérov zbraní v európe?

hovoria vám niečo státisice, keď nie milióny občanov „šťastnej demokracie“ bezdomovectvom?

nemali by sme radšej súdiť súčastné činy, ako minulé?

ivzez

Neměli (jsem proti trestu smrti).
Dala bych jim doživotí …

Arygnoc, říká Vám něco „zvací dopis“ z r. 1968?

led

Podľa akého zákona?
Súčasného, ak na ich činnosť je nejaký, alebo podľa vtadajšieho? V zmysle vtadajších zákonov sa vlastizrady, ani iného ťažkého trestného činu proti ČSSR nedopustili.