Měli byste zájem o prášek…

který byste spolkli a dožili byste se 119 let, ale pořád byste vipadali jako 50 letá/letý paní/muž? a pak byste umřeli a narodili byste se znova? mohli byste opravit chyby v životě.

Nejlepší odpověď
annas

O něčem podobném napsal Karel Čapek v dramatu Věc Makropulos.

Hlavní hrdinka nemůže již milovat, doufat, tvořit, ani se dívat, neboť všechno omrzí: být dobrý i špatný. Není trvalé hodnoty. Jak šťastní jsou smrtelní lidé se svými zájmy, s vírou a ideály!

Další odpovědi
dědapetr

V této politické situaci a co se děje ve světě tak raději ne.

tom004

Dobrý den.Prášek nechci.Mám v úmyslu,se dožít 120 let,a to bych se o rok ošidil.A,stejně si myslím,že jeden život,je,až,až. 🙂

lukas.zmizik

takovy asi ani ne. ale rusove pry vymysleli tabletku, kterou, kdyz snis, tak nemusis cely mesic jist. akorat ze ta tabletka vazi 50 kg.

quentos

prášek, po němž bych nějak „vipadal“, bych rozhodně nechtěl. A díky reinkarnaci se znovu narodím i bez prášku.

baghira

Spíš ne… žít do 119, to by znamenalo, že většina blízkých je stejně většinou po smrti…

a co se týká napravování chyb, jako programátor vím, že oprava jedné chyby vygeneruje dvě chyby nové :)))

anonym

Mozna i ano , ale snazim se vedomne zadne chyby nedelat ( krome pravopisu ) 🙂 , myslim ty zivotni. A kdyz uz pak po nejake dobe na nejake prijdu , nebo jsem upozornena , tak me i ty chyby nejakym zpusobem pomohly , posunuly. 🙂

  • iv-

Doplňuji:
P.S. 🙂 – Dr . Axel – jako vy jste presvedceny , ze nic " jineho " uz pak neni , tak nekdo je presne tolik presvedceny , ze neco pak je. 🙂 Sama ja nevim … ale verim v urcite veci a nekdo me muze mit take za blazna. 🙂 No … i kdyz … 🙂 . Nechme proste kazdemu viru takovou jakou ma sam – v jako veri . Ci neveri . -iv-

anonym

Nikdy nevstoupíš do stejné řeky.
Sice je to nereálné, nicméně podobné úvahy (staré jako lidstvo samo) jen akcentují vědomí pomíjivosti, jedinečnosti a neopakovatelnosti našeho života.
Tohoto aspektu v lidech využívá většina církví prostřednictvím posmrtného života příp. reinkarnací v Indii.
Obé je nesmysl, leč lidstvo chce být klamáno.
Doplňuji:
Ad -iv-, nikomu jeho víru neberu, jak vidno individualita názorů podněcuje polemiku.Sám jsem kupříkladu pokřtěn, ale spíše jsem tzv. nepraktikující katolík
Jen jsem trochu lapidárně interpretoval racionální, ryze vědecký a objektivně nezaujatý přístup k problematice.
Stačí nahlédnout do odborné literatury.

Drap

Nebyl by snad na skladě prášek po kterém bych se za 119 let probudil ?

led

Teraz si predstavte, že by toto spravila tretina obyvateľov Zeme. Viete si predstaviť následky?
K druhej časti otázky. Vyzerala by som ako 50-ročná? Tak staro? S mojím 60-ročným zdravím? Ďakujem. Radšej ostanem sama sebou.

hanulka11

tak to proboha ne , co bych tu dělala???????