ven.cik

Měli byste nějaký nápad jak se zbavit radioaktivního odpadu ?

Kdybyste měli neomezené možnosti…

Nejlepší odpověď
jpau

No, vzhledem k tomu že z něj umíme získat jen zlomek energie tak by byla škoda ho vyhazovat. Já bych spíš přemýšlel nad tím jak ho dál energeticky zužitkovat.

Další odpovědi
tyrox

Napadlo mě,že by se to dalo hodit do zemského jádra nebo do slunce a bylo by hned po odpadu :) pak bychom viděli jestli je „nezničitelný“.

Dochy

Jo, ideálně co jde vyčistit a hezky uložit, či rovnou znovu zužitkovat. Co je příliš velká s..čka, to bych poslal na slunce.

gnosis

radioaktivní odpad uvolnuje teplo, takze kdyby byl 100% odstinen, dal by se pouzit k vytapeni, ohrevu vody apod. jak rika jpau, byla by to skoda. nerostne suroviny na nasi planete nejsou nekonecne.

ale mit opravdu neomezene moznosti, tak jednoznacne nejlepsi reseni je vystrelit ho do vesmiru. je tak nepredstavitelne obrovsky, ze sance, ze to nekdy nekomu uskodi, nebo se vrati zpatky na Zemi, by se snadno dala oznacit za nulovou.

Bedy

jpau: Konečně nějaká inteligentnější odpověď 🙂