Dr. Darko

Měli by se regulovat lidi, co vlastní např. 100 bytů? Dělá to problém mladým lidem najít vlastní bydlení.

Nejlepší odpověď
Drap

V současném systému nelze. Proč kontrolovat? Každý může vlastnit kolik chce čehokoli. Proč by měli mít mladí lidé vlastní bydlení? Ti kteří se přičinili, tak třeba mají, ostatní se mohou zase radovat z toho, že jsou k dostání banány.

Další odpovědi
Čecho_slovák

Ti, co vlastní několik bytu, určitě všechny neobývají, ale je pronajímají a záleží, jestli jsou zájemci, kterým pronájem bytů vyhovuje. Tady bych regulaci nechal stranou.

xiperio

Cesta regulací je špatná. Vlastnictví nelze nijak omezovat. To by jsme se vrátili před rok 1989.

Emefej

A jak by sis tu regulaci představoval? Jeden byt mu necháme a zbýajících 99 bytů znárodníme a darujeme potřebným?

elkon

Kup si na co máš. Regulace je hovadina.

nyjono

Proč by to mladým lidem mělo dělat problémy?
Buď na zaplacení nájmu máš nebo ne. Nebo hypošky.
Kdo chce a něco pro to dělá, tak může ve vlastním bydlet.
Problémy s vlastním bydlením byly před r.1989.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

nyjono>>> Mýlíš se, problémy s vlastním bydlením NEBYLY ani před rokem 89. Byty k pronajmutí BYLY, jen lidem se nechtělo platit ty „soukromnické nájmy“. :)
Ovšem pokud myslíš „problém dostat byt ZADARMO“, tak to ano, to souhlasí. Existovaly pořadníky a čekalo se ROKY (a pokud jsi byl svobodný bezdětný, klidně i DESET let (bo tě v pořadí neustále přeskakovali „ti potřebnější“). :)