hapiky

Měli by platit pokutu za znečišťování přírodního prostředí a za produkci silných alergenů zemědělci pěstující řepku?

Opět jsme jedničky v Evropě, bohužel v neekologické produkci a znečišťování.

Nejlepší odpověď
autacek

Bohatě by stačilo omezit jim dotace…

Další odpovědi
Muffz

Můžeme dát pokutu přírodě, protože neprší. A budeme dávat pokutu lesům a stromům za to, že kvetou. A každému, kdo má na zahradě stromy, budeme účtovat korunu za strom.

Nevím, jakým způsobem by se ta pokuta počítala, každý den jsou jiné podmínky, jinak fouká vítr, je jiná teplota, vlhkost, srážky. Všechno to ovlivňuje rozptyl pylu. Takže by zemědělec v době sucha dostal pokutu a v době dešťů nic. To zní hloupě.

Spíš bych souhlasil s autackem, do zemědělství celkově putují miliardy, které se víceméně nekontrolují. Známý je zemědělec a každý rok si kupuje nové traktory a vybavení, staré prodá, takže je v přebytku několika milionů, má neustále nové stroje a to nepočítám zisky z úrody, která je samozřejmě celá zafinancovaná dotací. Sám říká, že to zemědělství je jeden velký podfuk.

Klaproth

Pokud porušují zákon, tak ano. Jaký je zákonem stanovený limit na produkci alergenů, nikde to nemůžu najít?

Ušel ventil

Za pylové peklo nemůže nenáviděná řepka

Pyl řepky je totiž těžký, lepivý a usazuje se v okolí polí.

Neobvyklé množství pylu, který v posledních dnech ulpívá prakticky na všem, není spojeno s lány řepky, které protkávají krajinu, ale je dílem smrků a borovic.
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/470858-za-pylove-peklo-nemuze-nenavidena-repka.html

hapiky

autacek: To nejde, Bureš by nemohl potom opět zbohatnout o 20.miliard