Rokio

Měli by mít pacienti, kteří nemají nařízenou léčbu soudem, nějaké výhody?

Měli by mít pacienti psychiatrů, sexuologů a protialkoholních léčeben, kteří nemají léčbu nařízenou soudem, nějaké výhody oproti těm, co je navštěvují, protože spáchali trestný čin ze zmenšené příčetnosti, či čin jinak trestný?

A co ti pacienti, kteří mají sice nařízenou ochrannou léčbu, ale ne kvůli protiprávnímu jednání, ale kvůli tomu, že byli nebezpeční sobě, jako jsou například sebevrazi, lidé trpící sebepoškozováním apod.? Neměli by mít také nějaké výhody?

Myslíte si, že by například měli mít mírnější režim v léčebnách, slabší léky, větší komfort, více osobních vycházek atd.?

Nejlepší odpověď
anonym

Mám pocit, že právě ty píšeš otázku z léčebny. Protože máš přístup k internetu, tak jsi tam asi dobrovolně, no vidíš, první výhoda…

Další odpovědi
Drap

Mají přece výhody. Výhodou je už jen to, že je někdo léčí.

ivzez

Všichni lidé jsou si rovni, to se týká i nemocných.
Nemůžeš někoho nějak upřednostnit před jiným.

Všichni pacienti mají právo na stejně kvalitní léčbu.
A je jedno, jestli se pro léčbu rozhodli dobrovolně,
nebo jestli jim ji nařídil soud.

Navíc dobrovolní pacienti jednu (z tvého pohledu zásadní) výhodu
mají. → Mohou kdykoliv podepsat tzv. revers a léčbu ukončit.

Poznámka: Další z ne právě chytrých otázek.
Co kdybys už s těmi otázkami na příčetnost přestal?
Moc dobře víš, že tady odborníky nenajdeš.

nyjono

Jaké výhody třeba?
A z jského dúvodu by měli být zvýhodňováni?